Zhruba půlhodinový koncert nazvaný Loučení s klavírem upořádaly paní učitelky z prachatické ZUŠky Jindra Pavelková, Drahoslava Satorová a Marie Moštěková. Právě jejich studentky na klavír hrály skladby klasické, lidové i filmové. A když Aneta Brůžková (její skladbu jsme zachytili na jednom z našich videí v galerii) rozjela na klávesách klavíru jednu z verzí Pirátů z Karibiku snad všichni diváci pokyvovali do rytmu a nejen její umění ocenili potleskem. Paní učitelky na závěr předvedly společnou skladbu a ukázaly, že hrát na klavír může klidně i šest rukou.

Podpořit své kolegyně klavíristky a jejich studentky přišla na závěr Loučení s klavírem také Kateřina Weissová se svými studenty ze souboru Libíňáček, a tak se na náměstí ještě rozléhal zpěv lidovek jako Kdyby byl Bavorov za doprovodu kontrabasu, flétny i akordeonu.

Klavír na prachatickém Velkém náměstí přes letní sezonu stál letos už druhým rokem a zahrát si na něj může každý z kolemjdoucích. A protože se čas od času jeho zvuk line náměstí, zjara se určitě vrátí na své místo před Bozkovského dům.