Prachatičtí muzikanti Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil a zpěvačka Petra Sovová se ho zúčastnili tento víkend.

Hudební festival zaměřený více na klasickou hudbu, se tentokráte konal v hudebním sále pražské konzervatoře na Dvořákově nábřeží v Praze.

Akusticky a architektonicky zajímavý sál poskytuje dobré podmínky pro hudební produkci. Klarinetový soubor Prachatice si pro soutěžní vystoupení tentokráte zvolil hned dvě své premiérové skladby. První z nich je náročnější italská tarantela La Danza, ve vlastní originální úpravě od skladatele Gioacchina Rossiniho v pěveckém provedení Petry Sovové. Druhá premiérová skladba byl Klarinetový kvartet Moderato od skladatele, dirigenta a kapelníka Josefa Vejvody, který tuto skladbu věnoval právě Klarinetovému soubor Prachatice.

Tyto dvě hudební čísla doplnila árie Berty z Lazebníka Sevillského také od již zmiňovaného romantického skladatele Gioacchina Rossiniho a taktéž v pěveckém podání Petry Sovové.

Klarinetový soubor Prachatice chystá pro prachatické posluchače tradiční koncert v rámci Noci kostelů 24. května od 21 hodin v kostele sv. Petra a Pavla ve Starých Prachaticích, připravuje se na červnový koncert v Klatovech v rámci Mezinárodního festivalu duchovní hudby, v létě se zúčastní Mezinárodního festivalu v Bratislavě, zahraje v Třeboni a na konci léta budou dva prestižní společné koncerty s japonským orchestrem v Praze a Českém Krumlově.

Jan Hovorka