V prvním případě potěšil nejen německé, ale i české posluchače v Kostele sv. Jana Nepomuckého, ve druhém předvedl svůj program posluchačům v krásném prostředí zámku Wolfstein - Freyung. Oba koncerty se nesly v duchu dlouhých a nekonečných potlesků v jednom případě došlo i standing ovation, o kterém informoval i místní tisk.

Koncert v Bayerisch Eisenstein se nesl v duchu klasické a romantické hudby, koncert na zámku Wolfstein byl pro posluchače ve znamení toho nejlepšího, co v současné domě klarinetový soubor nabízí. Prachatičtí muzikanti Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Vít Neužil zahráli skladby od jazzu až po klasiku a příjemným zpestřením koncertů byla zpěvačka Petra Sovová, která dokázala posluchače zaujmout nejen svým zpěvem ale i charismatem, pro ní tak typickým.

V současné době Klarinetový soubor Prachatice dokončuje své nové CD s nahrávkami sólových čísel muzikantů i společných nazpívaných skladeb.

CD vyjde koncem října a prachatické veřejnosti bude prezentováno prostřednictvím koncertu v Městském divadle, který se bude konat 2. listopadu 2018 od 19 hod. Těšíme se na vás. Klarinetový soubor Prachatice.

Jan Hovorka