Koncerty se uskutečnili v Praze a Českém Krumlově. Pražských posluchačům oba soubory zahráli v Kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí a v Českém Krumlově v historickém Prokyšově sále Městské knihovny.

Japonský orchestr,složený z hudebníků Tokia a dvou dalších měst si připravil pro koncerty skvělé úpravy Smetanovy Prodané nevěsty a mnoho jiných krásných pokladů hudební historie. Uměleckým vedoucím orchestru je vynikající japonský hudebník a klarinetista Herayuki Sato. Pětadvacetičlenný orchestr měl také možnost poznat, vedle hudební produkce podrobněji Prahu a Český Krumlov.

Klarinetový soubor Prachatice se svými členy Janem Hovorkou, Petrem Chlupským, Tomášem Janouškem, Vítkem Neužilem a Petro Sovovou si pro koncerty připravil výběr širokého spektra žánrů a hudebních stylů, kterými skvěle oslovil jak pražské, tak českokrumlovské posluchače a turisty, kteří svou spokojenost projevovali dlouhými a nekončícími potlesky. Ostatně japonský orchestr taktéž.

"Mimo koncerty jsme měli možnost se s našimi japonskými přáteli lépe poznat a sblížit při posezení po koncertech a zde se zrodila spousta nápadů, jak spolupráci prohloubit. Je zde možnost, že orchestr v příštím roce při své návštěvě mezinárodního festivalu v Praze navštíví také Prachatice a náš klarinetový soubor navštíví zase Japonsko".

Věříme, že naše vzájemná spolupráce bude pokračovat a stejně jako náš soubor i naši japonští přátelé si odnášejí nezapomenutelné zážitky z našich letošních společných koncertů.

Jan Hovorka