O trochu klidnější spaní mají v posledních dnech všichni, kteří se pustili do pořádání charitativního koncertu pod hlavičkou Šumava na nohou.

Koncert se blíží:Koncert se koná 19. 9. od 19 hodin v KD Cihelna ve Vimperku. Každá prodaná vstupenka představuje příspěvek do veřejné sbírky pro Báru, Barušku, Lucku, Pavlíka, Jonáše a Tomáše.


Za přispění kamarádů 
i zcela neznámých návštěvníků festivalu Vltava žije v Českých Budějovicích se jim totiž podařilo výrazně doplnit chybějící peníze v rozpočtu koncertu. Ten se blíží a už příští sobotu na něm vystoupí Anna K a několik dalších kapel, aby podpořily sbírku na podporu zdravotně postižených dětí a lidí v okolí Vimperku.


O tom, že jejich myšlenka má opravdový smysl, nesvědčí jen účast Anny K, ale také rozhodnutí nadace ČEZ, která právě projekt spolku Šumava na nohou vybrala jako jeden ze dvou, který finančně podpořila. Zástupci obou organizací ovšem museli přiložit pro peníze ruku k dílu, lépe řečeno, vložit nohy do pedálů speciálního kola a pokusit se na něm ujet co nejvíce kilometrů. Právě ujetá vzdálenost určila, kolik z určených sto tisíc korun té které organizaci připadne. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo vyjet úžasných 54 356 korun. Pro informaci, druhá organizace Charita Zliv si vyjela 51 498 korun," uvedla Jana Kůsová, která na kole jela spolu s Věrou Vávrovou a Monikou Kůsovou za Šumava na nohou.


Hlavní podporu koncertu ale vyjadřují jeho budoucí návštěvníci. Výtěžek z prodaného vstupného jde totiž celý na podporu zdravotně postižených. „Momentálně máme prodáno zhruba tři stovky lístků. Zapojily se i podniky
z okolí, které je kupují jako dárek pro své zaměstnance," dodala Věra Vávrová.

Zhruba dvacítka známých a kamarádů utvořila základní skupinu, která před několika dny podpořila charitativní koncert Šumava na nohou.

Kde koupit lístky?Vimperk
Městské kulturní středisko
Trafika „U jelena"
Bowling bar Vimperk / Cihelna
Husinec
Městský úřad Husinec, matrika
Kvilda
IS NP Šumava
Prachatice
KIS – Infocentrum
Volary
Městský úřad Volary
Odbor kultury a cestovního ruchu KIS Infocentrum
Předprodej kromě Vimperku končí na všech ostatních místech 12. září. Ve Vimperku 18. září.
Všechna předprodejní místa se zřekla provize z prodeje lístků a pomáhají Koncertu Šumava na nohou zcela zdarma. Cena lístku v předprodeji je 290 Kč. Na místě koncertu zaplatíte 350 Kč.


Svou účastí v klání mezi dvěma charitativními organizacemi dopomohli k částce přes padesát tisíc korun ale také zcela neznámí lidé, kteří se zapojili a najížděli na stacionárním kole kilometr za kilometrem a tím přidávali i korunu ke koruně na podporu zdravotně postižených lidí z okolí Vimperku.


I když se jednalo o peníze, kterými Nadace ČEZ podpořila dva vybrané projekty, rivalita ve snaze získat co nejvíce peněz na úkor toho druhého šla v tu chvíli stranou. „Šlo sice o to ujet na kole co nejdelší vzdálenost a vyjet si tím pádem i více peněz, ale žádné z kol nesmělo zůstat ani na chvíli bez jezdce. Takže bez ohledu na týmovou příslušnost jsme my i naši příznivci usedli na kolo Charity Zliv a platilo to i obráceně. Posilovali jsme tak týmového, neziskového a velkorysého ducha dobrovolnické práce," poznamenala Věra Vávrová z týmu za Šumavu na nohou.


Ani jedno z kol se tak nezastavilo i díky podpoře diváků, hlavně dětí, které jízda hodně bavila. „Moc nás potěšilo i to, že na kola usedli dokonce i lidé, kteří sami mají zdravotní problémy a od pomoci druhým je neodradil ani jejich vlastní handicap," dodala Jana Kůsová.

Další podrobnosti k činnosti spolku Šumava na nohou, veřejné sbírce a koncertu najdete na http://www.sumavananohou.cz/.