Konkrétní příklad z nedávné doby je i na Prachaticku. Řidiče projíždějící po silnici II/171 v úseku Miřetice – Čkyně neznámý autor dopravního značení upozorňuje na možný výskyt koček na mírně upravené značce A13. I když je to spíše k pobavení, podle Martina Grožaje z prachatického závodu Správy a údržby silnic by se odhalený autor asi moc nesmál, až by dostal pokutu jako hrom.


„Podobné jednání je v přímém rozporu se zákonem. Nikdo bez příslušného rozhodnutí nesmí upravovat či svévolně doplňovat dopravní značení a zařízení. Sankce je poměrně vysoká," upozornil Martin Grožaj s tím, že každá dopravní značka musí být povolena v režimu správního řízení. „To rozhodně povoleno není už jen proto, že neodpovídá příslušné vyhlášce. Hledal jsem dlouho, ale nic takového jsem nenašel," dodává s úsměvem Martin Grožaj.


Vážněji ale dodal, že taková recesistická akce může rozptýlit projíždějící řidiče natolik, že se přestane věnovat řízení. „Je otázkou, kolik času tomu věnuje a jak si to přebere. Rozhodně taková značka bude na řidiče působit spíše negativně," dodal.