Například v městysi Dub kdysi koupaliště existovalo. Dnes je ale nádrž soukromým majetkem a ke koupání už se nehodí. Mají zde také rybník, který je mezi obyvateli regionu známý především každoročním podzimním výlovem. Ale ani na jeho hráz se místní za osvěžením nehrnou. „My jsme tam kdysi chodili, a nebo jsme šli s kamarády na koupaliště do Dubské Lhoty. To ale bylo ještě za socialismu," vysvětlil starosta městyse Václav Novák s tím, že vodní plocha k rekreaci sice v městysi chybí, náklady na její vybudování by ale byly tak vysoké, že není možné o něčem podobném uvažovat.

„Dnes má navíc každý druhý člověk na zahradě bazén, dokonce i já sám. Mám tam hloubku skoro metr, a to mému synovi bohatě na koupání stačí," řekl starosta a ujistil, že budování koupaliště by se za takových okolností rozhodně nevyplatilo.  Dubským proto nezbývá, než jezdit za koupáním do okolí. Na výběr mají především Husineckou přehradu, požární nádrž ve Vlachově Březí a nebo koupaliště v Žíchovci.

Požární nádrž slouží místním ke koupání kupříkladu v Borových Ladách. Tady zděné bazény nejsou tolik oblíbené hlavně proto, že jejich stavba by byla ve zdejších povětrnostních podmínkách dosti nákladnou investicí. „Někteří lidé si nafouknou malý gumový bazén, ale nevím o nikom, kdo by si postavil zděný. Není tady takové teplo, aby se to vyplatilo," řekla starostka obce Jana Hrazánková a přiblížila, že požární nádrž mají v Borových Ladách skoro přímo uprostřed obce. A nechodí sem k vodě jen místní, ale i řada turistů. „V těchto dnech je nádrž doslova v obležení, je to přírodní koupaliště s krásně čistou vodou a místní jsou za ni rádi. Hlavně ti mladí," uzavřela borovoladská starostka Jana Hrazánková.