Byť tedy Bohumil Petrášek přímo neřídí práci strážníků, měl by vědět, zda jsou schopni stanovené úkoly zvládat, a to po všech stránkách. „O fyzickou přípravu jsem se pochopitelně zajímal. Problém byl v tom, že když se bývalý vrchní strážník snažil strážníky ke zlepšení kondice přimět, muselo to být mimo jiného v pracovní době. Současný vrchní strážník to řeší tak, že sice zlepšení fyzické připravenosti strážníkům umožní, ale je to především jejich starost,“ zdůraznil Petrášek s tím, že strážníci mají k dispozici posilovnu přímo na služebně městské policie. Tělesná příprava bude dobrovolná a je to pomoc pro strážníky si ve volném čase tělesnou kondici zvýšit.


Starosta ale připustil, že v pravidlech pro přijímání strážníků chyběla jasná kritéria fyzické připravenosti. „Daniel Ziemba už připravuje změnu vnitřního řádu, který by měl tyto věci řešit,“ ubezpečil Petrášek. Ve vnitřním řádu bude podle starosty povinnost úspěšně absolvovat zkoušky z fyzické připravenosti podobně, jako je tomu u Policie ČR. „Pokud je v daném termínu strážník nezvládne, dostane náhradní termín, pakliže se tak nestane znovu, bude to důvod k rozvázání pracovního poměru. První zkoušky by měly proběhnout nejpozději ke konci prvního pololetí,“ uvedl Petrášek.


Pokud se takto zpřísní měřítka na strážníky, a je-li pravda, že podle Ziemby splňují stoprocentně kritéria čtyři z jedenácti strážníků, může se stát, že část z nich od městské policie bude muset skutečně odejít. Podle Petráška by ani tak nemělo k personálnímu oslabení městské policie dojít. „Máme kontakty na zájemce o práci strážníka a je vždy spíše otázkou, jakým způsobem to časově řešit,“ podotkl starosta. I když bude muset městská policie řešit minimálně náhradu za dlouhodobě nemocného strážníka, další navýšení jejich počtu vedení radnice neplánuje.