Před několika minutami to Deníku potvrdil vedoucí prachatického Dopravního inspektorátu Policie ČR Martin Grožaj. „Doprava stojí v pásu Vlachovo Březí – Husinec – Prachatice – Leptač – Chroboly. Jinými slovy by se dalo říci, že tam, kde je kopec, tam to nejede,“ upřesnil Martin Grožaj informace z policejního dispečinku.


S problémem začali bojovat také silničáři, venku mají vše, co má kola. Jako první jsou na řadě hlavní tahy komunikací. Ty mají přednost, pak teprve přijdou na řadu silnice druhých a dalších tříd. „Rozhodne noc, jak to tady bude vypadat. Ovšem nutno říci, že od teď až právě do rána musejí řidiči vyjet pouze s maximální opatrností a soustředěností, protože nikdo neví, co je na vozovkách bude čekat,“ upozornil policista. Doplnil, že mezi šestou a osmou hodinou večer není hlášena žádná dopravní nehoda.


Podle našich informací je na vozovkách vrstva ujetého sněhu ve výšce zhruba pět až deset centimetrů. Na některých místech navíc pod sněhovou pokrývkou čeká na šoféry pořádná ledovka.
Situaci sleduje a v případě dalších komplikací budeme čtenáře serveru www.prachaticky.denik.cz okamžitě informovat.