Přesná čísla sice ještě pořadatelé letošních Slavností Zlaté stezky nemají k dispozici, podle předběžných odhadů se ale zájem návštěvníků dal srovnat s loňským rokem.


Tvrdí to alespoň vedoucí odboru kultury MěÚ Prachatice Jiřina Dolejšková. „Ještě všechno nemáme do detailu spočtené, ale podle hrubých odhadů bylo letos na slavnostech o něco málo více návštěvníků. Vloni jich bylo kolem pěti tisíc," uvedla Jiřina Dolejšková.


Se slavnostmi, jako s celkem, je spokojen i starosta Prachatic Martin Malý. „Dle mého názoru se vydařily. Nicméně mne mrzí, že nám počasí nepřálo po celou dobu. Déšť po deváté hodině v sobotu večer ovlivnil nejen koncert Heleny Vondráčkové, ale i vystoupení, která v té době byla na Parkáně. To považuji za drbnou chybu, kterou ale neovlivníme. Pokud se týká přípravy a organizace bylo vše v pořádku a všem, kteří se na ní podíleli, patří veliké poděkování," dodal starosta Malý.


Spokojenost vyjádřil i místostarosta Robert Zeman. „Jednoznačně se mi líbily. Ale jako každý rok nás čeká společné zhodnocení, co můžeme příště udělat lépe. Není to kritika, to děláme každý rok. I proto byla návštěvníkům na Velkém náměstí k dispozici velkoplošná projekce. Je to o snaze věci vylepšovat," dodal místostarosta. Jedním z témat by tak mohl být rozsah občerstvení a počet laviček.

Máte i vy nápad, co by se dalo příští rok na Slavnostech Zlaté stezky vylepšit nebo změnit? nenechávejte si to jen pro sebe nebo debatu u piva a napište nám své názory na e-mail: redakce.prachaticky@denik.cz, nebo je připojte k diskusi k článku. Možná to budou jen maličkosti, ale právě ony vytvářejí jeden celek.