Nicméně, pro letošní rok je lyžování v obci zajištěno. „S majitelem druhého místního vleku, Kunžvart, se nám podařilo zajistit provozovatele Kapličky,“ vysvětluje starosta.

Kunžvart patří k místnímu hotelu. „Zajistili jsme provozovatele pro náš vlek, a následně ve spolupráci s obcí i pro Kapličku,“ potvrzuje podnikatel Vladimír Hrubý. V tuto chvíli tak mají oba vleky jednoho soukromého provozovatele, který si jej od majitelů pronajal.

Majitel Kunžvartu měl sice původně zájem, že by od obce Kapličku odkoupil, ale nutné investice, bez nichž by takový podnikatelský záměr neměl smysl, byly podle jeho slov příliš vysoké.

„Ani na jedné sjezdovce není umělé zasněžování, a tak navzdory tomu, jak vypadá sněhová situace v České republice, tady není v tuto chvíli na čem lyžovat. Nemáme sníh, a tak vleky nejedou,“ uvádí jako příklad k jedné z investic, které by byly do budoucna potřebné, Vladimír Hrubý.

Obec se představy, že by Kaplička přešla do soukromých rukou, nevzdává.

„Budeme i nadále pracovat na tom, aby byl vlek prodán. Není v našich silách, aby jej obec provozovala a hlavně zainvestovala,“ poznamenal Jaroslav Pubal.

Podle něho jsou v obci důležitější projekty, které je třeba zainvestovat. Peníze, které by obec vložila do vleku, by pak chyběly na jiných místech.

Podle Vladimíra Hrubého je nutné, aby byly oba vleky v obci provázané v jeden funkční areál. „A na tom se musí i nadále pracovat,“ říká a jedním dechem dodává, že pro Strážné bude důležitá i reklama, bez níž nemají lyžařská střediska příliš šancí.