„Kanalizace je již téměř šedesát let stará. Betonové roury už neplní svoji funkci tak, jak bychom potřebovali. Jednoduše už pořádně netěsní. Navíc se do nich dostávají podzemní vody, které se potom ředí. Bakterie nezbytné pro čištění vody se pak v čistírně nezdržují. Tím se ale ve finále voda nečistí,“ uvedl hlavní důvody plánované rekonstrukce starosta obce Stanislav Princ.

Obec se nachází v chráněné krajinné oblasti. „Tímto problémem dochází hlavně ke znečištění Stašského potoka. Situace sice není tragická, ale i tak je na místě vše konečně vyřešit ke prospěchu všech obyvatel,“ doplnil dále starosta.

Bez dotace se ale sny Stašských neuskuteční. „Pokud se nám podaří získat potřebné finanční prostředky, chtěli bychom se do rekonstrukce pustit ještě v příštím roce. Kanalizace je pro všechny obyvatele velice důležitá. Neslýchám stížnosti od starousedlíků, ale spíše od těch, kteří do obce jezdí za rekreací a podobně. Doufám, že budeme při získávání dotace nakonec úspěšní,“ dodal Stanislav Princ.