Hlavní tah silnice druhé třídy bude od letošního prosince míjet město Vlachovo Březí a lidé tam se konečně dočkají zklidnění dopravy v centru. Délka obchvatu je 1130 metrů. Současně se stavbou obchvatu budou nové čtyři křižovatky a vznikne jeden nový most, chybět nebudou ani nové protihlukové a či opěrné zdi.

V Prachaticích se už za měsíc chystá dokončení revitalizace nejstaršího parku ve městě, Štěpánčina. Ten je totiž ve městě už od roku 1881. S úpravami se začalo loni na jaře a kromě nových cestiček parkem, zeleně a laviček dostane park zpátky oplocení a navíc ho s lokalitou na Sadech a letním kinem spojují schody. Náklady na revitalizaci jsou zhruba 30 milionů korun. Suma ale zatím není konečná, protože ceny ve stavebnictví se za poslední rok dost razantně změnily. Přesnou částku vedení Prachatic upřesní až po dokončení, tedy v březnu.

Od Americké zatáčky zhruba kilometr směrem na Libínské Sedlo by měl být stoupací pruh. Město převede pozemek na Jihočeský kraj.
Město Prachatice dá Jihočeskému kraji pozemek pro stoupací pruh

Padesát milionů korun loni investovalo město Prachatice do kompletní rekonstrukce zchátralého letního kina. To je sice od loňského srpna ve zkušebním provozu, ale zatím stále chybí jeho částečné zastřešení. Na kolik nakonec zastřešení vyjde, bude jasné až v letošním roce.

Nejméně třiadvacet milionů korun by měly zaplatit Prachatice za navýšení kapacity vodojemu Fefry. S jeho přestavbou začalo město v loňském roce a nádrže by měly první vodu z okolních lesů zachytit už během letoška.

Ve Vimperku zatím vyčkávají. V rozpočtu mají 89 milionů korun na investice, ale například na rekonstrukci Pivovarských zahrad by chtěli získat dotaci. Podle informací místostarosty Zdenka Kuncla půjde letos nejvíce peněz do rekonstrukce panelových domů na sídlišti a nových parkovacích míst. Parkoviště ve Vimperku rozšiřují už dva roky.