Zřejmě až do poloviny června budou mít v Lenoře klid od nákladních aut. Jejich řidiči, kteří chtějí jet od hraničního přechodu Strážný na Volary a Prachatice, totiž musejí využít objízdné trasy přes Vimperk. „V Lenoře se třetí etapou dokončuje oprava komunikace první třídy,“ odpověděl na dotaz redaktorů Prachatického deníku Martin Grožaj z prachatického střediska Správy a údržby silnic. Dodal ale, že investorem opravy je Ředitelství silnic a dálnic, jelikož jde o silnici první třídy.

Lenorou mohou projet pouze řidiči aut s váhou do 7,5 tuny, a to je ještě čeká zastávka na semaforu, protože se opravuje jeden jízdní pruh od pekárny ke křižovatce na Zátoň u bývalého hotelu Chata.

Žádné zásadní omezení pro místní obyvatele oprava hlavního tahu na Strážný přímo v Lenoře nepřinášejí. I když podle zjištění Antonína Chrapana, starosty obce, někteří řidiči nákladních aut dopravní značení nerespektují . „Uvidíme, co přinese druhá polovina oprav, protože při té bude přesunuta zastávka pro autobusy ze středu obce k Chatě,“ popsal starosta Chrapan.

Opravy v Lenoře:
- Uzavírka Lenory pro nákladní auta nad 7,5 tuny je povolená do 14. června.
- Osobní auta projedou, dopravu v místě opravy řídí semafory.
- Tranzitní doprava od hraničního přechodu Strážný musí přes Vimperk.
- Komunikace třetí třídy přes Zátoň je pro kamionovou dopravu uzavřena.