„Autorsky připraví kalendář členové vimperského fotoklubu. Momentálně nejsme konkrétně dohodnuti na formátu, ani na detailním obsahu. To budeme konzultovat zhruba v polovině letošního roku,“ upřesnil starosta.
Podstatně jasnější obrysy má nástěnný kalendář pro rok příští. Ten bude na základě dohody pro město autorsky vytvářet fotograf Zdeněk Přibyl. „Kalendář ponese název Čím žije Vimperk, takže bude hlavně o lidech a tradičních akcích,“ doplnil Dvořák.
V příštím roce by tedy měl nejen Vimperským viset na zdi další fotografický kalendář, tentokráte šířkového formátu. „Už mám hrubý náčrt jednotlivých listů. Každému měsíci by měla dominovat jedna hlavní fotka doplněná o tři menší. Ty budou buď doplňovat malý příběh, nebo mohou zachycovat i dvě různé akce. Vedle námětů kulturních a společenských událostí nebude chybět pochopitelně pro Vimperk tolik typický sport, především hokej a lyžování,“ svěřil se některými z námětů autor kalendáře pro příští rok Zdeněk Přibyl. Definitivně není ještě rozhodnuto o titulní fotografii. Podle Zdeňka Přibyla by ale měla tématicky odpovídat některé z akcí uvnitř kalendáře.
Podklady má předat v květnu. Jenomže právě v tomto měsíci se nejspíše zrodí poslední série snímků. „nejčerstvější fotografie budou zachycovat vimperskou dechovku a mažoretky,“ uzavřel Přibyl.