Zákaznice se ale ani tak nemohou dočkat profesionální péče o své účesy. „Už vypadám jako vydra. Sice si neumím představit, jak mě budou stříhat s rouškou na hlavě, asi to nebude dokonalé, ale aspoň něco,“ míní Zuzana Mokošová z krajského města.

Kadeřnice z českobudějovického Sandra studia Milena Kočerová popsala, jak bude od pondělí v práci fungovat. „Salon nyní připravujeme pro zákaznice, u vchodu budou mít jednorázové rukavice, bude zde dezinfekce a samozřejmě zákaznice přijdou v rouškách, také jim budeme měřit bezkontaktním teploměrem teplotu. Zákaznice budou v kadeřnictví dva metry od sebe. Provoz bude omezen, nebudeme chodit do práce jako doposud, budeme se zhruba po čtyřech až šesti hodinách střídat. Nebudeme zákazníkům nabízet kávu a pití. My jako kadeřnice musíme mít dvojí krytí, tedy roušku a štít, takže si myslím, že by služba nešla ani déle vykonávat,“ zamyslela se.

Premiér Andrej Babiš
Řešte Babišův střet zájmů, vyzvali europoslanci. Doporučují nulovou toleranci

ZAČNOU ÚKLIDEM

Lenka Johančíková provozuje kadeřnictví na Budějovické ulici v Táboře a na pondělní otevření se už také pilně chystá. „Moc se těším, chybělo mi to, už to bylo opravdu dlouhé. O víkendu se s kolegyní chystáme pustit do úklidu a všechno důkladně vydezinfikovat. Dneska jsem objednávala zboží a dezinfekční prostředky a doufám, že od pondělí budeme moct znovu normálně otevřít,“ sdělila.

SLOŽITÉ MANÉVRY

Na otevření se v Českém Krumlově intenzivně připravuje Jana Vlčková, která provozuje kadeřnictví v Urbinské ulici. Pocity má přitom ale smíšené. „Musíme prostory vydezinfikovat, uklidit, navážíme zboží a dezinfekční prostředky,“ přikývla Jana Vlčková. „Zatím ale nevím, jak budeme v kadeřnictví pracovat. Máme mít totiž kromě roušek i ochranné štíty. Já navíc nosím brýle, takže si vůbec nedokážu představit, jak v tom budu někoho stříhat. Bezpečnostní opatření nepodceňuji, mám doma vážně nemocnou maminku, o kterou se bojím, ale toto mi opravdu připadá velmi přehnané. Původně po nás chtěli, abychom pracovali i v rukavicích, to už si vůbec nedokážu představit. Jsem z toho opravdu dost rozhozená a rozladěná. Pokyny mají ještě upřesnit, tak uvidíme.“