„Na příjezdu od Prachatic odborná firma provádí sanaci přestárlých stromů. Musíme jezdit přes sídliště," oznámil Antonín Smola z Volar. Zároveň dodal, že objízdná trasa je dobře označena, a tak řidiči ve Volarech nemusejí nijak zmatkovat. Objízdná trasa vede řidiče mezi panelovými domy.


Ve Volarech ale nejde o sanaci, nýbrž kácení. To Prachatickému deníku potvrdil Martin Grožaj z prachatického střediska Správy a údržby silnic. Právě totiž nastal čas vegetačního klidu a tedy nejvhodnější doba na odstranění nebo prořezávku stromů, které jsou v okolí silnic, udržovaných prachatickou správou a údržbou silnic. „Práce ve Volarech budou pokračovat ještě minimálně zítra v dopoledních hodinách. Dřevo odtěžíme, odvezeme a následně komunikaci uklidíme tak, aby byla pro řidiče bez problémů sjízdná," ujistil. Cestáři ve Volarech pokácí dva stromy, jasan a lípu, které bezprostředně ohrožují provoz na silnici. „Jeden ze stromů je suchý a druhý byl poškozený větrem. Proto městský úřad vydal povolení ke kácení," upřesnil včera Martin Grožaj důvod jejich odstranění.


Na pokácení stromů najala prachatická správa a údržba silnic tým profesionálních dřevorubců. „Stromy se kácí odshora, protože jsou v blízkosti obytné zástavby. Tým speciálně vyškolených dřevorubců – horolezců nemáme, proto jsme najali firmu," zdůvodnil Martin Grožaj.
Prořezávky či případné kácení budou podle upozornění Martina Grožaje pokračovat i v dalších lokalitách Prachaticka. „Doděláváme resty, které jsme na jaře nestihli," upřesnil s tím, že kácet měla správa silnic také stromy podél silnice poblíž Netolic, ale tamní městský úřad kácení nepovolil.


Další prořezávky mají prachatičtí silničáři v plánu poblíž Prachatic. „Přesné místo a čas ještě upřesníme," uzavřel Martin Grožaj.