Část peněz, které se podařilo městu ušetřit při letošních investičních akcích, poputuje v nejbližší době do další etapy oprav chodníků 
u hradebního systému v Prachaticích.


Oprava sice původně nebyla v plánu letošních rekonstrukcí, ale protože město vysoutěžilo při výběrových řízeních nižší částky, než počítalo, radní v tomto týdnu rozhodli, že část peněz přesunou i tímto směrem.


„Vloni jsme část chodníku kolem hradeb v Zahradní ulici opravili. Nyní by se nabízelo, abychom pokračovali směrem kolem pohřební služby. Tady je ale postavené lešení, jež tu bude do listopadu, které nám opravu znemožňuje. Nechceme být jako v Kocourkově, opravit část chodníku k lešení, několik metrů vynechat a pokračovat dále. Proto jsme rozhodli, že se vydáme na druhou stranu, tedy ke křižovatce s Husovou ulicí," vysvětlil starosta Martin Malý.


Podle jeho slov dostane chodník novou kamennou mozaikovou dlažbu. „Bude se jednat o malé kostky, pokračujeme tak v rázu, který protíná celé historické centrum," přiblížil starosta se slovy, že na třetí etapu oprav tak zbude část chodníku, která směřuje ze Zahradní do Jánské ulice.


Nejedná se o jediný chodník, do něhož město bude neplánovaně investovat. „Na zasedání rady jsme schválili 
i další chodníky, na které se dostane ještě letos. Jedná se například o chodník v ulici Husinecká," poznamenala radní Radka Paulová. V případě tohoto chodníku bude podle Martina Malého nutné například přeinstalovat veřejné osvětlení.