Kapela, reprezentující tvrdší část prachatické hudební scény, vznikla na počátku roku 2011. Zakládajícími členy byli kytarista Jan Matys, kterého jsme mohli znát z kapel Crazy or High, nebo Inverted, a jím oslovený bubeník Radek Hlavín.


Podle Radka byla hlavním impulsem pro vznik kapely hlavně touha po obohacení prachatické hudební scény o kapelu, která by se ubírala originálním, ve městě ještě neslyšeným stylem.


Kluci se spolu začali někdy i dvakrát za týden scházet a pustili se do sehrávání se pomocí převzatých písniček jejich oblíbených skupin a po nějaké době už začali dávat dohromady svůj vlastní repertoár.


Jak už to ale bývá, kapela, která se skládá jen z bicích a kytary, nedává, co se tvrdší muziky týče, smysl. A proto se oba začali rozhlížet po dalším nezbytném členovi kapely, baskytaristovi. Náhoda na sebe nenechala dlouho čekat. Ve vedlejší garáži zkoušela další bezejmenná kapela, jejímž kytaristou byl Michal Řezníček. Toho hra na kytaru ale moc nebavila, a proto přesedlal na pozici baskytaristy. Hned, jak se to kluci dozvěděli, oslovili ho a on v červnu roku 2011 přijal.


S novou posilou přišly na řadu první celistvé písničky a díky podobnému hudebnímu vkusu se kapela začala skvěle sehrávat. Po nějaké době si ale všichni uvědomili, že bez zpěvu to stále není ono. A jak prachatičtí muzikanti ví, najít zde zpěváka, je opravdu tvrdý oříšek, zejména pokud jde o hraní tvrdší muziky.


Po půl roce úmorného hledání svitla naděje v podobě nadějného Jana Březiny. Po nějaké době je možné říci, že zpěvák byl pro kapelu dobrou volbou.


V období Honzova příchodu dostal kapela i své jméno – Fake Skill. Kluci se s nadšením pustili do úprav stávajícího materiálu, psaní textů a tvorby nových věcí a v této sestavě také odehráli svůj první koncert v prachatickém Biker's baru a ve své zkušebně nahráli prvních pár písniček.


Postupem času do kapely zavítal nový člen a to druhý kytarista Petr Jabůrek. Tento zkušený muzikant byl opět velkým přínosem pro směr a kvalitu kapely a spolu s Janem Matysem utvořil silné kytarové duo.


Krize na sebe však nenechala dlouho čekat a začal se hledat nový bubeník.


Této příležitosti využil bratr Petra Jabůrka, Lukáš, který je muzikantům znám pod přezdívkou Jumbo. Svým umem vyplnil mezeru, kterou Radek po sobě zanechal a popohnal kapelu zase o něco výš. Společně s Lukášem se kapela dostala i do podvědomí publika mimo Prachaticko, když odehrála koncert v českobudějovickém klubu MC Fabrika.
Jedinou výtkou by snad mohla být stále neexistující kvalitní nahrávka, ale jestli se tvorba a nadšení členů kapely bude stále ubírat stejným směrem, vyskytli se ve městě skvělí reprezentanti prachatické hudební scény.

Jakub Dvořák