Jednou z těch, která mohla přestřihnout pásku, byla také nejdéle žijící obyvatelka Rumpálovy ulice Vlasta Štěpánková. „Svoje" nůžky jí přepustil prachatický místostarosta Robert Zeman. „To já můžu," dotazovala se s úsměvem paní Štěpánková, když ji zástupci vedení města postavili před hotovou věc.

„Víte, čekali jsme na opravu dlouho, trvala dlouho, ale jsme rádi, že to je hotové. Ti kluci byli šikovní, už jsme si na sebe i zvykli," vysvětlovala Vlasta Štěpánková hned poté, co přestřihla pásku a její část dostala na památku. „Já tady bydlím nejdéle, narodila jsem se jen kousek vedle," vyprávěla s úsměvem. „To čekání se nám vyplatilo, jsme spokojení. Hlavně s tím, že jsme se domluvili a máme všichni gravitační kanalizaci a ne ty čerpačky," doplnila další obyvatelka ulice Marie Mrázová.

Paní Štěpánková ale jen nechválila, hned upozornila ředitelku školy Alenu Nachlingerovou, že by měla upozornit žáky, aby ze školní zahrady neházeli plevel na silnici. „Hned na začátku školního roku je upozorním," slíbila ředitelka ZŠ ve Vodňanské ulici.

S opravou „malého hřiště" by se mělo začít podle zástupce investora, společnosti Rent Group, Zdeňka Mrzeny letos v září. „Přibližně v listopadu bychom měli mít hřiště hotové," upřesnil s tím, že lidé v ulici by o tom ani neměli vědět, neboť nákladní auta budou jezdit přes pole od hřbitova.