Radnice totiž naplánovala zateplení a výměnu oken tak, že část musí být provedena ještě letos a část pak firma provede zjara, hned jak to klimatické podmínky dovolí. „V tuto chvíli mohu říci, že harmonogram prací je dodržen. Jižní strana panelového domu je zateplena. V těchto dnech dojde na montáž balkonů,” řekl včera prachatický starosta Martin Malý. Upřesnil, že firma ještě letos začne se zateplením střechy.


Ve chvíli, kdy napadne sníh, budou podle plánu práce přerušeny. Zateplení musí být hotové nejdéle v červnu 2012 tak, aby mohlo město předat veškerou dokumentaci a následně tak získat dotaci ze Zelené úsporám.


Pokud dotace přijde, může městská správa domů a bytů (MSDB) vložit připravených pět milionů do zateplení jiného z městských objektů. „Správa bytů má peníze jako rezervu pro případ, že dotaci nezískáme,” vysvětlil Malý.


Když dotace bude, použije MSDB peníze na opravu jiného dosud nezatepleného objektu. V úvahu v příštím roce připadá panelový dům v SNP 559, nebo zděný dům v ulici Ševčíkova. „To jsou poslední nezateplené domy v našem majetku,” zakončil.

Národní 1008 a 1009:
Jde o největší panelový dům ve městě. Městská správa domů a bytů v něm spravuje 64 bytových jednotek. Zateplení a výměna oken vyjde na zhruba deset milionů korun. Více než pět milionů korun by mohlo město získat z programu Zelená úsporám. To ale musí být kompletně hotovo v červnu 2012.