Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Z vystoupení písničkáře Pokáče na Zastávce Radim u Kolína.Pokáč.Zdroj: Jakub a Pavla Chmelenský

Svatováclavské slavnosti pivovaru Samson
Kdy: 23. 9., 11 - 21 hodin
Kde: Pivovar Samson, Lidická 51, České Budějovice
Proč přijít: Svatováclavské slavnosti, festival plný jídla a pití. Vystoupí JSPT Úsvit, Dědek band, The Greens a William. Vstup na akci je zdarma.

Food festival Jíme Jih
Kdy: 23. 9., 11 - 16 hodin
Kde: Dominikánský klášter, Piaristické náměstí, České Budějovice
Proč přijít: Spolek Jíme Jih přiváží letos podruhé do Českých Budějovic street foodový festival, který tu dosud chyběl. Akce navazuje na farmářské trhy na Piarisťáku, stačí projít branou do kláštera.

ARPI.DAY 2023
Kdy: 23. 9., 15 - 22 hodin
Kde: Výstaviště České Budějovice, pavilon T
Proč přijít: Českobudějovické centrum ARPIDA letos slaví 30 leté působení v oblasti poskytování komplexní koordinované péče v duchu uceleného systému rehabilitace. Vystoupí MIRAI, Pokáč nebo Tomáš Klus.

Vltavotýnské hradní trhy
Kdy: 23. 9., od 8 hodin
Kde: Bedřichovy sady, Týn nad Vltavou
Proč přijít: Přijďte nasát atmosféru pravých farmářských trhů do Bedřichových sadů (otáčivé hlediště) v Týně nad Vltavou. V nabídce trhovců nebudou chybět farmářské výrobky a mnoho dalšího. Tentokrát s hudebním doprovodem skupiny COUNTRY SWING TRIO.

Českokrumlovsko

Z travesti show Techtle Mechtle ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.Z travesti show Techtle Mechtle.Zdroj: Zdeněk Hejduk

Proslov Anny Polívkové
Kdy: pátek 22. 9. od 19 hodin
Kde: KD Kaplice
Proč přijít: Anna Polívková se s humorem a sebeironií utkala se svým věčným dilematem – vyjadřovat se slovy má v popisu práce často, ale nebylo by lepší, kdyby mlčela? Umí to i jinak, je přeci diplomovaná specialistka na pohybové divadlo. Vstupné 390/300 Kč.

22. ročník Setkání milovníků heligonek se koná v kájovském Konibaru v sobotu 23. září 2023 od 14 hodin. Druhý zprava organizátor Gerhard Scherhaufer.
Nevzdal to, i když už oslavil třiaosmdesát let. Heligonky v Kájově budou i letos

Travesti show
Kdy: sobota 23. 9. od 19 hodin
Kde: Sál kina Velešín
Proč přijít: Nejúspěšnější česká travesti show Techtle Mechtle přiváží do Velešína novou divadelní show s názvem Dokud nás smrt nerozdělí. Vstupné 400 Kč.

Jindřichohradecko

Svatováclavské slavnosti v Jindřichově Hradci 2019.Svatováclavské slavnosti v Jindřichově Hradci 2019.Zdroj: Deník/ Lucie Váchová

Svatováclavské slavnosti v Jindřichově Hradci
Kdy: Sobota 23. září od 10 hodin
Kde: Jindřichův Hradec, náměstí Míru
Proč přijít: Od 10 hodin bude probíhat tradiční jarmareční prodej, nebude chybět dětská zóna s malováním na obličej a doprovodný hudební program. Od 11 hodin zahraje k tanci i poslechu dechovka Babouci. Od 13 hodin je na programu koncert jihlavské jazz & swingové skupiny Bee Band, a hudební program zakončí stejně jako v loňském roce česko - rakouská rock’n’rollová kapela HEGLAS.

Hrané večerní prohlídky - Jak se pan Petr Vok na Třeboň stěhovati ráčil
Kdy: Sobota 23. září, v 19.20 a  20.30 hodin
Kde: Zámecká galerie Třeboň
Proč přijít: Při hrané prohlídce se návštěvníci seznámí s Aničkou Malou, bývalou komornicí Kateřiny z Ludanic, se služebnou Bětkou. Dohlížet na vše bude rožmberský strážný, třeboňský farář a potkáte i samotného kronikáře Václava Březana.

Prachaticko

Film Tlapková patrola.Film Tlapková patrola.Zdroj: Deník/repro

Horké září 1938 aneb Věrni zůstaneme
Kdy: Sobota 23. září od 14 hodin
Kde: Perlovická zatáčka pod Libínským Sedlem
Proč přijít: Bojová ukázka imitující průběh horkého léta 1938. Akce proběhne v pevnostní linii nad Prachaticemi - Naučná stezka „Utajená obrana Prachatic“. Pořádá Klub vojenské historie plukovníka Ludvíka Fanty ve spolupráci s Městem Prachatice.
Vstupné: zdarma

Dětská diskotéka: S Tlapkáči v životní velikosti
Kdy: Neděle 24. září od 15 hodin
Kde: Sál hotelu Park Prachatice
Proč přijít: Music Club Hrozen & Lockal U Jelena pořádají odpoledne pro děti, jehož součástí je divadelní představení, malování na obličej, cukrová vata, ledová tříšť, balónky s heliem, párečky v rohlíku, merch s Tlapkovou patrolou, focení s maskoty, kafé stánek pro maminky. Za mixem bude DJ Fredy. Programem provede Jakub Bouda.
Vstupné: 130 korun v předprodeji, 150 korun na místě

Táborsko

děti tvoření ilustračníTvoření. Ilustrační foto.Zdroj: bah

Tvořivá dílna pro děti
Kdy: Sobota 23. září od 14 do 16 hodin
Kde: Tábor, Galerie u radnice
Proč přijít: Workshop pro děti (6-10 let) a rodiče, kteří se seznámí s Titivilem, tiskařským ďáblíkem, který do knih rád vkládá chyby a překlepy. Děti si budou moci vytvořit malé knížky a plakáty. 
Dílnu povede Adriana Morineo, italská kreslířka a ilustrátorka, která tráví září na rezidentním pobytu v Táboře. Je třeba se zaregistrovat předem na tel. 381 252 232 nebo emailu zaneta.salusova@mutabor.cz 

Háčkování u kafíčka
Kdy: Sobota 23. září od 15 hodin
Kde: Veselí nad Lužnicí, Rodinná kavárna na Malem náměstí
Proč přijít: Baráčníci pořádají akci, v rámci které účastníci budou háčkovat čtverce pro charitu.

Písecko

Skauti na jihu Moravy. Ilustrační foto.Skauti. Ilustrační foto.Zdroj: se souhlasem Kláry Smejkal

Setkání nejstarších občanů se starostkou města Písek
Kdy: Sobota 23. září od 10 hodin
Kde: Kulturní dům Písek
Proč přijít: Přátelské setkání nejstarších občanů s vedením města. Program zpestří hudební vystoupení.

Vernisáž výstavy Jednou skautem, navždy skautem
Kdy: Sobota 23. září od 14 hodin
Kde: Milevské muzeum
Proč přijít: Vernisáž výstavy u příležitosti 30. výročí vzniku střediska skautů v Milevsku. Výstava potrvá do 11. listopadu

Strakonicko

Chelčické tradiční Slavnosti plodů se konaly 23. října 2021 u kostela sv. Martina. Hlavním mottem akce je prezentace lokálních produktů.Chelčické tradiční Slavnosti plodů.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Řemeslný workshop Volyně
Kdy: sobota 23. září od 8 hodin
Kde: Pošumavská tržnice
Proč přijít: Jarmark kvalitního rukodělného zboží, na kterém má většina řemeslníků připravené tvořivé dílny různých náročností pro děti i dospělé.

Slavnosti plodů
Kdy: sobota 23. září od 9 h
Kde: Startuje se v Chelčicích u kostela sv. Martina
Proč přijít: V rámci Slavností plodů se můžete vydat na tradiční cykloturistickou akci po trase Chelčice - Dlouhá Ves - Truskovice - Lomec - Krtely - Setuň - Kratochvíle - Žitná - Třebanice - Ratiborová Lhota - Mičovice - Lhenice - Třešňový Újezdec - Netolice - Podeřiště - Malovice - Libějovice - Chelčice. Sraz je v 9 hodin u kostele sv. Martina v Chelčicích, kdokoli se může během cesty přidat z libovolného místa. Účastnický poplatek je 50 Kč. Po celé trase je zajištěno občerstvení a ochutnávka místních produktů