Ve chvíli, kdy by bylo možné bez výrazných změn dát uskladněný alkohol zpět do prodeje, nevidí tedy předseda Spotřebního družstva Jednota Vimperk Josef Sarauer problém s vlastním přesunutím ze skladů do prodejních regálů. „Když jsme to dokázali dát pryč, snadno to zase dáme zpět do regálů," ubezpečil Josef Sarauer.

Větší komplikace očekává s alkoholem, který má Jednota ve svých velkoskladech a který má staré kolky. „Předpokládám, že to bude v součinnosti s velkoskladem, něco bereme přímo z Jindřichova Hradce. Ale spíš by vznikly komplikace ve chvíli, kdy bude rozhodnuto, že se musí stáhnout z prodejen veškerý zakázaný alkohol a za něj dostaneme nový. Dozásobení by pak chvíli trvalo," zvažuje předseda SD Jednota Vimperk, který problémy s vlastní administrací na prodejnách až tak velké nevidí. „My to určitě zvládneme, spíše se obávám, aby nepadlo rozhodnutí, že se alkohol nebude překolkovávat a bez nových kolků nepůjde do prodeje vůbec. To by pro nás znamenalo, že bychom přišli o velkou sumu," zdůraznil Josef Sarauer.

Zákaz prodeje alkoholu se podle jeho slov na prodejnách neprojevil zvýšeným zájmem o piva či vína a alkohol s povoleným procentem alkoholu. „Rozhodně se nedá říct, že by byl vidět nějaký enormní nárůst. Nejspíše mají lidé doma ještě železné zásoby," myslí si Josef Sarauer s tím, že současná situace není jen komplikací pro výrobce a prodejce, ale i pro celou Českou republiku. „Rozhodně nám to nedělá dobrou vizitku," uvedl. Jaký trest by on sám navrhl viníkům celé aféry, nechtěl komentovat. Přísný by ale být měl. „Na rovinu říkám, že nedokáži vůbec pochopit, že k něčemu podobnému mohlo dojít a že si někdo troufne takto hazardovat s lidským zdravím a lidským životem a že na druhou stranu selhávají kontrolní mechanismy. To, že někdo dává do salámů sóju nebo v některých sušenkách je méně másla, než by být mělo, je jedna věc, ale ohrožovat lidi je katastrofální stav," doplnil předseda SD Jednota Vimperk Josef Sarauer.
S jeho názorem se shodují také ostatní prodejci, kteří říkají, že metanolová aféra poškozuje celou republiku.