„Je to smutné. Zbavili se dlouholetě úspěšného starosty, který třikrát za sebou vyhrál volby. A nevyhrával je pod dresem sociální demokracie, naopak ta by mu měla být vděčná, protože je vyhrával pod svým jménem. ČSSD neměla na růžích ustláno, já i pan Mrvka jsme se s tím snažili něco dělat. Včerejší den vidím jako pomstu zhrzených sociálních demokratů, a to nejen hradeckých, ale i krajských. Za to, že si dovolil převléct tričko a přejít do Změny 2020,“ uvedl Jiří Zimola.

Jan Mlčák v čele Jindřichova Hradce nahradil odvolaného Stanislava Mrvku.
Novým starostou Jindřichova Hradce se po "převratu" stal Jan Mlčák

Podle něj právě to bylo záminkou k odvolání starosty. Žádný jiný důvod nevidí.

Žádné výtky na adresu starosty

„Nezaregistroval jsem v posledních měsících žádné kauzy nebo výtky na adresu starosty. Nic takového. Jindřichův Hradec se úspěšně rozvíjel a i ti, kteří ho dříve kritizovali, museli uznat, že po dobu působení Stanislava Mrvky město doslova rozkvetlo. Šípková Růženka, která léta spala, se probudila a začala opět žít. Důvod byl prostě jediný. Někteří sociální demokraté nesnesli to, že v čele města stojí významná osobnost v podobě Stanislava Mrvky. Ostatní se k němu jen šikovně přidali. Osobně proti Janu Mlčákovi nic nemám, ale on sám moc dobře ví, že se stal jen loutkou a nástrojem, jak zavraždit pana Mrvku,“ dodal Jiří Zimola.

Zmínil, že teď se samozřejmě začnou ozývat hlasy, které budou práci bývalého starosty kritizovat.

Hnutí Změna 2020.
Jiří Zimola představil hnutí Změna 2020

"Osobně jsme to také zažil a byl to ten samý případ. Potřebovali najít záminku, tak si ji našli a předvedli puč. Teď to samé udělali u pana Mrvky. Bohužel s tím rozdílem, že na něj neměli vůbec nic. Jediné, co jsem zaznamenal, že mu vyčítají, je to, že není v ČSSD, ale je ve Změně. Aniž by si ti lidé, kteří se za ním na kandidátce v komunálních volbách schovávali, uvědomili, že to on je vytáhl až na osm mandátů. Vzpomeňme si, jaké měla ČSSD v roce 2018 preference. A on volby nevyhrál proto, že byl v této straně. Vyhrál je jako Stanislav Mrvka. Protože ho lidé brali, protože je to slušný chlap, který si na nic nehraje a pracuje. A teď ho za to potrestali. Nezbývá mi nic jiného, než věřit v boží mlýny a v to, že těmto lidem se to všechno jednou vrátí. A to třeba už v krajských volbách nebo panu Štěchovi v senátních volbách. Protože to byli právě tito lidé, kteří za pučem stáli," zakončil Jiří Zimola.