Ilustrační foto: Řidiči by se měli mít na pozoru před novým sněhem i náledím.Ilustrační foto: Řidiči by se měli mít na pozoru před novým sněhem i náledím.Zdroj: Deník/Jana UrbanováSněžit začne v Jihočeském kraji už během noci na neděli. „Déšť by měl pomalu přecházet do sněžení a postupně by mělo přes noc nasněžit od dvou do pěti centimetrů, na západě a jihozápadě kraje až kolem deseti. Sněžit bude ale i během celé neděle. Na návětří Šumavy, Prachaticku a částečně i Českokrumlovsku modely do nedělního večera předpokládají dalších až 15 centimetrů nového sněhu a celková sněhová pokrývka by tam tak mohla za víkend dosáhnout až 25 centimetrů,“ nastínila vývoj počasí českobudějovická meteoroložka Markéta Augustinová s tím, že ve zbytku kraje se očekává do nedělního večera průměrně od 10 do 15 centimetrů sněhu.

Stromy popadané na silnice, železnice nebo dráty elektrického vedení zaměstnávaly celou noc na sobotu 23. prosince 2023 jihočeské hasiče.
Hasiči se nezastaví, silný vítr a těžký sníh láme stromy, lidé jsou bez proudu

Sněžení bude postupně ustávat, začne se vyjasňovat a s příchodem nového pracovního týdne dorazí dramatické ochlazení. „Úterý a středa zatím vypadají, že v kotlinách by mohly teploty spadnout až k -15 a v kotlinách i -20 stupňům. Dobrou zprávou je, že během úterý a středy nám bude svítit sluníčko,“ dodala Markéta Augustinová. Celodenní mrazy budou podle meteorologů trvat minimálně do pátku.