Hlubocký kněz Tomas van Zavrel.Zdroj: Deník/ Klára SkálováTomas van Zavrel (53), farář, Hluboká nad Vltavou

Farnost je farářova rodina, a tak se budu nejvíce těšit na to, že se zase můžeme jako farní rodina scházet nejen v kostele. Kromě toho se budu těšit na dobu, kdy už budeme osvobozeni od roušek a budeme si opět vidět do tváře, podat si ruku a obejmout se.

Julie Kovářová (32), volejbalová reprezentantka na mateřské, České BudějoviceZdroj: Deník / RedakceJulie Kovářová (32), volejbalová reprezentantka na mateřské, České Budějovice

Mám malou dvouměsíční dceru, těším se, až s kočárkem a s mojí maminkou vyjedeme na trhy na Piaristické náměstí.

Projdeme se na sluníčku, něco málo si nakoupíme na zahrádku, uděláme si radost nějakou hezkou věcí.

Do kavárny zajdeme s manželem, on si dá pivo a já s Karolínkou něco sladkého na zub.

František Řihout (63), dramaturg opery Jihočeského divadla, České BudějoviceZdroj: Deník / RedakceFrantišek Řihout (63), dramaturg opery Jihočeského divadla, České Budějovice

Nejvíce se těším na společnou procházku s partou dobrých přátel Českým Krumlovem a návštěvu, doufám, znovu otevřeného obchodu – muzikálního obchodu v Latráně, kde je krásná paní vedoucí Ladislava. A odsud pak přímo zamířím na procházku do zámeckého parku, kde nastane opět divadelní život. A těším se, že tuto cestu uskutečním s plnou taškou operních inscenací z operního krámku.

Stanislav Bednařík (51), generální manažer hokejistů ČEZ Motoru České BudějoviceZdroj: Deník / RedakceStanislav Bednařík (51), generální manažer hokejistů ČEZ Motoru České Budějovice

Těším se na to, až naše mužstvo bude moci začít plnohodnotně trénovat a skvěle se připraví na nadcházející sezonu, ve které budeme hrát extraligu.

Michaela Müllerová (29), rodičovská dovolená, PrachaticeZdroj: Deník / RedakceMichaela Müllerová (29), rodičovská dovolená, Prachatice

Chybí mi normální život, vyjít s kamarádkou ven, dát si kávu na zahrádce u restaurace, poklábosit. Nemůžu se dočkat až se zase otevřou tělocvičny, chybí mi pohyb. Štěstí je, že mohu jezdit k rodičům nedaleko Prachatic a být s malým celý den venku.

Peter Bodnár (59), generální ředitel ZVVZ GROUP, MilevskoZdroj: Deník / RedakcePeter Bodnár (59), generální ředitel ZVVZ GROUP, Milevsko

Především se těším na to, že se budou moci setkávat rodinní příslušníci, přátelé, obchodní partneři a a že se díky tomu dříve vrátí život do normálu.

A tím, že je „všechno“ špatné a „něco“ dobré, si uvědomíme, že jsme víc zranitelní než jsme si mysleli a víc se budeme muset spolehnout sami na svou domácí produkci.

Irena Malotová (52), mluvčí městského úřadu, Písek

Irena Malotová (52), mluvčí městského úřadu, PísekZdroj: Deník / Redakce

Nejvíc ze všeho se těším na cestování. Má první cesta povede do Německa, kde jsme měli být už v dubnu na dovolené. Mám tam přátele a pokud bude cestování umožněno, určitě se nebudu bát.

Těším se také, až bude opět možné navštívit Itálii, mám tu zem moc ráda. Na to si ale ještě počkáme.

Z bližších věcí se těším, až otevřou knihkupectví, kadeřnictví a samozřejmě mi chybí i posezení v restauraci.

Marek Vochozka (44), rektor Vysoké školy technické a ekonomické, České BudějoviceZdroj: Deník / RedakceMarek Vochozka (44), rektor Vysoké školy technické a ekonomické, České Budějovice

Těším se na kontakt s lidmi: se studenty a kolegy ve škole, na ulici, v obchodech. Rád navštívím kino. Těším se na sport, ať užjako aktivní sportovec nebo jen divák. Dokázalbych vyjmenovat řadu dalších věcí a činností, naněž se těším. Bude fajn se vrátit k normálnímu životu, byť ten návrat bude trvat podle mého názoru poměrně dlouho.

Aleš TrdlaZdroj: Deník/Otta EdwinAleš Trdla (56), hudební producent, České Budějovice

Vláda mě štve, úplně si protiřečí. Dovolí bohoslužby, kde může být i několik set lidí, ale kulturní akce jen do 50 lidí. To nemá koncepci.

Těším se na absolutně normální život.

Jsem sám, neumím si vařit. Jsem zvyklý jít na oběd do restaurace. Teď, i když si jídlo objednávám, stejně ho musím ohřívat a mýt nádobí, což nesnáším.

Chci se také obyčejně setkávat s lidmi, s přáteli a žít společensko – kulturní život. Teď si připadám zalezlý jako krysa.

Jiří Plojhar (68), penzista, České BudějoviceZdroj: Deník / RedakceJiří Plojhar (68), penzista, České Budějovice

Schází mi všemožná setkání. Výlety mezi výletníky. Turek v kavárnách. Točený na zahrádkách. Obyčejné podání ruky. A normální lidi beze strachu.