Celý příběh se začal odvíjet první adventní neděli. "Máme tady takový zvyk, že pouštíme balonky s vánočními přáními Ježíškovi," říká Petřin tatínek Pavel Suda. Vždy šlo o obecní událost, při které se sešlo kolem stovky lidí. Kvůli pandemii byly letošní podmínky omezené. Modlešovické maminky se domluvily, že vypustí balonky ze svých domovů. V 17 hodin se k nebi vzneslo kolem třicítky malých poslíčků. Balonky vystoupaly k nebi a zamířily na jih…

Jindy by tady příběh skončil. Jenže tentokrát bylo vše jinak. "V pondělí 21. prosince odpoledne nám soused přinesl balíček, který tady nechala pošťačka. Přišel z městečka Altenfelden z Horních Rakous. "Byl v něm dopis pro Petru, fixy a náušnice. Byli jsme z toho vedle…" pokračuje Pavel Suda.

Z dopisu je jasné, jaký byl osud Petřina balonku. "Milá Petro, tvé přání pro Ježíška proletělo kolem našeho domu. Na naší zahradě, na plotě se zachytilo, ale naštěstí nepoškodilo," stojí v úvodu krátkého, ale kouzelného dopisu. Zbývá už jen prozradit, kdo byl tím Ježíškem, který na tváři malého děvčátka na jihu Čech vykouzlil úsměv. Paní Albine Schäftner, obyvatelka městečka Altenfelden.

I když měl být balíček rozbalen až pod stromečkem na Štědrý den, zvědavost malé Petry, jejího staršího bráchy Lukáše a rodičů Pavla a Markéty byla větší. "Jo, Ježíšek existuje. Určitě," září díky malému vánočnímu příběhu malá dívenka. A je jedno, že dostala jiné dárky, než původně do přáníčka psala.

Konec příběhu?

Ale vůbec ne. O Vánocích přece zázraky jen tak nekončí. Až to bude jen trochu možné, vyrazí Sudovi do Horních Rakous, aby se s Ježíškem setkali osobně a mohli mu poděkovat…

Altenfelden je městys v rakouské spolkové zemi Horní Rakousy v okrese Rohrbach. Od Strakonic ho dělí necelých 130 kilometrů. Žije zde kolem 2000 obyvatel.