Při parkurových soutěžích sezhruba stovce přihlížejících představili na koních nebo ponících jak mladí závodníci, tak i zkušení jezdci. Pro ty nejmenší byla připravena soutěž ve zručnosti, takzvaná stoličková, a také parkur s křížkem a překážkami do osmdesáti centimetrů. Před těžšími disciplínami byla na programu také soutěž dvojic na překážkách do padesáti centimetrů, při které musel být jeden ze závodníků dvojice starší čtyřiceti let.

Po těchto odlehčených závodech přišly na řadu soutěže Z na metrové výšce a ZL, o deset centimetrů vyšší. „Jsem ráda, že se naší stáji daří tuto akci pořádat již pátým rokem, a to vždy na jaře a na podzim. Rozvíjí se tak tradice chovu koní v Netolicích, která je opravdu bohatá. Potěšující je také to, že jezdecký den navštěvuje rok od roku stále větší počet nejen soutěžících, ale také nejezdeckého publika,“ sdělila s úsměvem jedna z pořadatelek Jaroslava Honsová.

Jezdeckého dne se zúčastnilo na třicet koní s jezdci z celého kraje. I počasí jezdeckému sportu přálo, závody se tak přes zhoršené vlastnosti terénu obešly bez komplikací.