Než se v hotelu, který je ve vlastnictví města Volary, ubytují první hosté, zbývá udělat ještě hodně práce. „Rádi bychom hotel otevřeli třeba zítra, ale to se nám určitě nepovede," vnímá realisticky situaci starostka Martina Pospíšilová. Do této chvíle nechalo město vyměnit okna a dveře v zadním traktu hotelu, kde zůstala původní dřevěná okna, nechalo zasklít dveře a okna v průčelí, opravit střechu nad Formankou, v celém objektu je kompletně nové topení, rozvody vody, doplněné baterie, opravené veškeré střešní svody, objekt je ze septiku přepojený na kanalizaci a částečně bylo třeba udělat i rekonstrukci elektroinstalace. Pracuje se ještě na drobnějších stavebních pracích, výmalbě a nátěrech a budou se pokládat koberce. Město uhradilo rovněž zálohu na informační led panel, který by měl sloužit k informovanosti návštěvníků. Zčásti jsou zaplaceny dveře do hotelových pokojů, které budou opatřeny elektronickým klíčem. Zaplaceno je vybavení nové kuchyně a barů, protože jak restaurace, tak Formanka budou mít samostatný bar. Z poloviny je uhrazeno také vybavení hotelových pokojů nábytkem a koberce v ubytovací části. To vše tedy stálo město Volary zmíněné 3 miliony a 600 tisíc korun.

V letošním roce tedy čeká město doplatit zálohy a začne s vybavováním interiéru Formanky a restaurace a konferenční a společenské místnosti. „Zbývají ještě doplňky do pokojů, nádobí, ložní prádlo a podobně. Ale největší náklady nám zbudou na vybavení a realizaci záměru pro suterén a restauraci. V kompletně celém suterénu totiž počítáme s využitím pro konopné lázně a v restauraci bude zřízen malý pivovar," doplnila starostka Martina Pospíšilová.
Zaměření na konopné lázně má podle starostky jednoznačný cíl. „Protože bychom měli být úplně první v celé České republice, řešíme tím originalitu nabídky pro návštěvníky města něčím, co nikde jinde nenajdou," upozornila Martina Pospíšilová. Výjimečnost nabídky by tak neměla narušit podnikatelské aktivity ve městě v jiných oblastech relaxace a fitness služeb. Konopné lázně by měly nabídnout koupele, masáže, relaxační a inhalační místnosti a podobně s tím, že nabídku by měly doplnit i speciality v jídelním lístku. „Necháme udělat ještě kompletní propočty, ale pokud chceme mít hotel, který bude výdělečný, musí být i něčím zajímavý, a to nás logicky bude něco stát. Na druhou stranu nám to přinese i bonus v podobě dalších pracovních míst, protože v konopných lázních by měli pracovat naši proškolení pracovníci," podotkla starostka.

Do popředí už se začíná tlačit také otázka, kdy město hotel Bobík znovu otevře. Podle Martiny Pospíšilové je město nejen časově limitováno i tím, že veškeré práce a dodávky materiálového vybavení a služeb musí řešit přes poptávková či výběrová řízení. „A to nás logicky trochu zdržuje. Původně jsme chtěli otevírat už na jaře příštího roku, ale protože zastupitelé odsouhlasili pořízení minipivovaru do restaurace, budeme muset termín otevření o nějakou dobu posunout. Myslím si ale, že nejzazší termín je jasný, protože v letošním roce budeme mít v srpnu dvacáté Slavnosti dřeva. A protože bychom chtěli dát lidem ke kulatým slavnostem opravdu pořádný dárek, bylo by jím určitě otevření městského hotelu s vlastním volarskými pivem a konopnými lázněmi. Takže do Slavností dřeva musí být hotel otevřený," řekla starostka.

Zatímco o budoucím provozovateli ještě rozhodnuto definitivně není, jednoznačná shoda mezi zastupiteli Volar je, že by to nemělo být město. „Musíme najít odpovídající právní formu a právníci nám poradí, zda to bude eseróčko, nebo příspěvková organizace. Hodně podstatné bude, jak bude hotel výdělečný, protože město nemůže dotovat společnost s ručením omezeným, ale příspěvkovou organizaci ano. Proto budeme muset mít v ruce hodně podrobné ekonomické rozvahy, ale nikde není napsáno, že bychom nemohli provoz hotelu rozjet pod příspěvkovou organizací a následně to převést pod novou městskou společnost s ručením omezeným," upozornila starostka.

Původně předpokládaných deset milionů korun na opravy a vybavení hotelu bez konopných lázní a minipivovaru by podle starostky Martiny Pospíšilové mělo stačit pro to, aby mohl být hotel otevřen a začaly se provozovat ubytovací i restaurační část. „Je ale jednoznačné, že bez konopných lázní a minipivovaru se hotel rozjet nedá. Jakmile by totiž přijel návštěvník a neměl k dispozici nic navíc, už by se k nám nejspíš nikdy nevrátil," domnívá se staro