Jak potvrdila starostka Jaroslava Martanová, zatím se nepodařilo vybrat vhodného nástupce po Josefu Bledém, který před půl rokem skončil a odstěhoval se z Vimperka. „Měli jsme sice výběrové řízení, do kterého se přihlásili dva uchazeči, ale nevybrali jsme a výběrové řízení opakujeme. Nechceme vybrat za každou cenu kohokoli," zdůraznila starostka.


Důvodem je laťka nastavená od roku 2013 dvojicí Karel Ferenc a Jan Bílý hodně vysoko. „Práce asistentů prevence kriminality, z nichž od samého začátku působí už jen Karel Ferenc, je ve městě hodnocena velmi vysoko, ať už ze strany městské policie, tak i od občanů, a to i od menšinové skupiny obyvatel města," podotkla.


Od začátku čerpalo město na práci preventistů jak ze státního programu prevence kriminality, tak evropských zdrojů. Letos dotace minimálně z poloviny končí. „Budeme se rozhodovat, zda požádáme o dotaci na dalšího asistenta. Nicméně Karla Ference bereme na trvalý pracovní poměr k městské policii dál na pozici asistenta prevence kriminality," řekla starostka.