I když strážníci městské policie dostali jako dar jedno jízdní kolo a vrchní strážník Daniel Ziemba by chtěl dokoupit ještě jedno, aby mohl mít k dispozici dvoučlennou cyklohlídku, vedení města je k pořízení druhého kola zatím váhavá.


Podle starosty Bohumila Petráška je to i o finančních možnostech městské policie. Existuje ale ještě jeden důvod, proč s koupí druhého kola radnice zatím vyčkává. „Byl za mnou ve středu ráno vrchní strážník s tím, že dostal od jednoho vimperského podnikatele nabídku vybavit městskou policii jinými dopravními prostředky. Jednat by se mohlo o klasické skútry nebo elektro skútry," vysvětlil starosta Petrášek s tím, že skútry by mohla městská policie dostat hned dva.


Pokud by došlo k naplnění nabídky, pak by prý město nemuselo městské policii dokupovat druhé kolo. „Dvoučlennou hlídku bychom vybavili skútry. Pakliže k tomu nedojde, budeme řešit druhé kolo, nicméně si myslím, že hlídka městské policie na kole vyrazí do terénu ještě tento měsíc. Bude to jednočlenná hlídka jako posílení dvoučlenné pěší hlídky," naznačil starosta.


Opustit myšlenku vybavit dvoučlennou cyklohlídku městských strážníků ale může nahrávat tvrzení, že se tím jen potvrzuje špatné hodnocení fyzické zdatnosti strážníků, jak ji kritizovali obyvatelé města při nedávné společné schůzce s jeho vedením. „Myšlence doplnit výbavu městské policie o druhé horské kolo se nebráníme, ale i městská policie má své omezené finanční prostředky. Musí spočítat, zda s penězi, které mají do konce roku, bude možné koupit druhé kolo, bezpečnostní prvky na obě kola a příslušné vybavení pro dvoučlennou hlídku. A co si budeme povídat, je polovina října pryč, takže čas, kdy bude možné jezdit v terénu na kole, se v našich podmínkách krátí," upozornil Bohumil Petrášek.


Strážníky brání před neoprávněnou kritikou a obviňováním z nedostatečné fyzické přípravy a narážek na jejich věk i místostarostka Jaroslava Martanová. „Myslím si, že by se neměla v žádném případě zlehčovat práce městská policie, protože rozhodně to nemá jednoduché. Samozřejmě, že nepracuje tak, jak by měla. Je pravda i to, že věkový průměr strážníků je vysoký, ale nemyslím si, že bychom měli někoho kvůli jeho věku diskriminovat a jak si někdo myslí, protože je starý, měl by odsud vypadnout. Takový přístup se mi nelíbí, protože v takových případech mohou bohaté zkušenosti převážit fyzickou kondici mladších strážníků," říká místostarostka.


I podle starosty většina strážníků zvládne kolo bez potíží. „Je ale otázka, zda bude kolo ve všech případech rychlejší v našem kopcovitém terénu. I proto si myslím, že dovybavení městské policie jinými dopravními prostředky, je dobrý nápad. Kolo by městská policie využívala jako jeden z prostředků pro službu," zvažuje starosta Petrášek.