Nový program na registru vozidel začíná konečně pomalu fungovat. Zatímco minulou středu mohli úředníci za přepážkami na prachatickém registru vozidel splnit požadavky pouhých dvou šťastlivců z desítek klientů, v pondělí už jich bylo čtyřicet jedna.

„Pořád to ale není ani poloviční úspěšnost, v úřední den registrujeme běžně devadesát až sto klientů," konstatovala včera vedoucí oddělení dopravně správních agend Městského úřadu v Prachaticích Ludmila Volčíková s tím, že se nepodařilo odstranit žádnou z chyb, na které pracovníci prachatického registru upozorňovali.

Přesto už nový systém umožní provést některé běžné operace, například přihlásit nebo odhlásit vozidlo.
„Já jsem ale musela nechat přihlásit auto na svého manžela, protože se mé jméno v registru neobjevilo. Potřebovala jsem mít ale auto přihlášené co nejdříve, pomalu mi končil ten desetidenní limit," řekla klientka, která včera z registru odcházela s úsměvem.

Úředníci se i nadále snaží, aby takových spokojených klientů bylo co nejvíce. A když systém nějakou změnu v registru provést odmítá, posílají klienty domů. „Nechceme problémy řešit před nimi a zdržovat ty ostatní. Poprosíme je proto o kontakt a ve chvíli, kdy jim můžeme vyhovět, je sami oslovíme," vysvětlila Ludmila Volčíková.

A stejně jako minulý týden si pochvalovala trpělivost klientů. „Ministerstvo dopravy se všem omlouvá paušálně, já bych ráda složila poklonu lidem tady u nás v Prachaticích za kultivovaný přístup a toleranci. Za šestadvacet let tohle nepamatuji," uzavřela Ludmila Volčíková.