Kolem jedné hodiny pak všichni vyrazí pěšky přes Strážný do Horní Vltavice. „Je to zhruba patnáct kilometrů pěší tůry. Pokud někdo nebude stačit, může na zastávkách v obcích Strážný nebo Kubova Huť opět využít autobusové přepravy," upřesnil jeden z pořadatelů pochodu Jaroslav Pulkrábek.

Pěší turisté dorazí do Horní Vltavice zhruba v šest hodin večer. Tam je pak připraven country bál, večeře, ale také nocleh v místním kempu. „Ti, kdo nebudou chtít zůstat na noc, se mohou opět autobusem přepravit do Vimperka," doplnil Jaroslav Pulkrábek.
Po zájemce, kteří chtějí projít jen nedělní část trasy, opět bude přistaven ve Vimperku autobus. Ten vyjede v 7.30 hodin od kina a turisty přepraví do Horní Vltavice.

Pěší trasa pak pokračuje kolem deváté hodiny ráno přes Kubovu Huť do Vimperka, kam by měli turisté dorazit kolem půl druhé hodiny po poledni. Jde opět o vzdálenost zhruba patnáct kilometrů. „Tam se k nám připojí průvod s koňmi a mažoretky, jež nás doprovodí na vimperské arkády," doplnil Jaroslav Pulkrábek. Právě na arkádách začne ve dvě hodiny zahradní slavnost.

Arkády jsou ideálním místem k setkání, a tak tam budou čekat vimperské kulturní spolky Berit, Bouček, Artego nebo Damián. Ty se následně postarají o historické kulturní vystoupení, jež potrvá zhruba čtyři hodiny.

Zájemci, kteří by chtěli na výlet po stopách vimperské větve Zlaté stezky vyrazit, si musejí ještě do pátku zarezervovat místo. „Je nutné pro ně zajistit stravu, ubytování a další," řekl Jaroslav Pulkrábek s tím, že lidé mohou volat do Městského kulturního střediska na telefonní číslo 607 516 025.