Právě tehdy totiž požádala o evropské peníze, aby škola mohla rozšířit školní prostory o nové učebny. Když už ani nedoufala, že by peníze pro prachatickou Vodňanku byly, přišla zpráva, že její projekt uspěl. „Na rekonstrukci bychom měli dostat bezmála dvacet šest milionů korun,“ potvrdila dobrou zprávu.

Teď teprve začíná kolotoč. To, že zájem o finance z Vodňanky trvá, už potvrdila. „Máme dalších třicet dní na to, abychom prověřili, zda zhruba dva roky starý rozpočet na opravu je správně. Musíme požádat o prodloužení termínu dokončení, vybrat firmu, která rekonstrukci provede, tu bychom mohli znát přibližně v lednu,“ popsala ředitelka školy.

Deset procent sumy, tedy asi 2,6 milionu korun, musí zaplatit příjemce dotace. „Podíl zaplatíme z rozpočtu města,“ slíbil prachatický starosta Martin Malý.

Vlastními silami se základní škola pustí do vyklízení prostor půdy.

Kromě pěti učeben s kompletním vybavením, sociálního zařízení pro chlapce na jedné a dívky na druhé straně půdy, může Základní škola ve Vodňanské ulici v Prachaticích z dotace ve výši zhruba 26 milionů korun z evropských fondů opravit také školní zahradu.

Tam podle slov Petry Sandanyové, ředitelky ZŠ Vodňanská, zůstane na svém místě jen výukový altán. „Přibudou vyvýšené záhony, ovocné stromy, vyměníme herní prvky pro děti, které navštěvují školní družinu,“ upřesnila změny.

Částečně se změny dotknou také školního dvora. Tam během tří týdnů škola zkolauduje opravený domek. Po rozsáhlé rekonstrukci školní půdy bude nový i vjezd a nainstalujeme elektronickou bránu.

Zatím ředitelka Petra Sandanyová plánuje, že s rekonstrukcí se začne během příštího roku. „Myslím, že během letních prázdnin by vybraná firma mohla provést ty nejhlučnější práce, aby nerušila výuku. Pracovat budou muset ale i během školního roku,“ ujistila. Řekla, že ve hře je ukončení školního roku o nějaký den dřív. Ale o tom se rozhodně až po domluvě se zhotovitelem díla.

Infoblok: 
- V prostorách půdy ve Vodňance vznikne pět nových učeben, jednu z nich bude možné využít jako divadelní sál, a sociální zařízení.
- Projekt počítá s výměnou výtahu, který dosluhuje.
- Součástí jsou rekonstrukce učeben chemie, fyziky, vybavení jazykové učebny, která bude na půdě, PC a tabletyi nové internetové připojení.
- Opravena bude také zahrada a vjezd do školního dvora.