Dva javory, které ohrožují bezpečnost lidí ve Štěpánčině parku v Prachaticích, budou podle informací Stanislavy Linhové z odboru komunálních služeb a dopravy Městského úřadu v Prachaticích v nejbližších dnech odstraněny.


„Na oba stromy máme vypracované posudky jejich zdravotního stavu. I když v tomto případě si myslím, že nebyly vůbec nutné, protože kritický zdravotní stav dřevin je zřejmý na první pohled," zkonstatovala Stanislava Linhová.
První ze stromů roste poblíž promítacího plátna letního kina a jeho špatný stav tak trochu kontrolorům unikl, neboť právě směrem do parku strom ukazuje méně poškozenou tvář. „Teprve nyní, když probíhá hodnocení vazeb a kontrola zdravotního stavu jednotlivých dřevin ve městě, se nám podařilo odhalit jeho rozsáhlé usychání," uvedla referentka odboru s tím, že kontroly dřevin ve městě jsou pravidelné a velmi pečlivé.


Ze druhého javoru pak opadávají suché větvě a proto je lidem procházejícím parkem nebezpečný. „V současné době se proto snažíme zajistit odstranění obou dřevin, a to v co možná nejkratší době," uvedla Stanislava Linhová.