Některé zboží museli organizátoři schovat pod igelitové plachty, protože zhruba pět minut před devátou hodinou, tedy v dobu, kdy akce začínala, začalo pršet. „Koná se už počtvrté, ale bohužel nám ani letos příliš nepřeje počasí. To se pak odráží i na návštěvnosti,“ zhodnotila Jaroslava Řezanková z DDM.

Ve srovnání se zimním bazarem, který má třicetiletou tradici, si zřejmě Prachatičtí na jarní bazar ještě nezvykli. „Návštěvnost je nižší, než na zimním. Ale i tak se v sobotu dobře prodávala kola, kolečkové brusle, helmy a chrániče,“ vybrala nejžádanější zboží Jaroslava Řezanková. V deset hodin dopoledne, tedy hodinu po otevření celé akce, bylo v prodeji šestnáct kusů sportovních potřeb od obyvatel Prachatic.

Další zboží pak nabízel českobudějovický bazar. „Můžu přivézt kola? Myslíte, že se prodají?“ ptal se další z obyvatel Prachatic, který do areálu domu dětí a mládeže zavítal. Organizátoři letos konání celé akce posunuli o jeden týden. V předchozích letech se bazar konal o prodloužených víkendech, letos, aby organizátoři vyzkoušeli, jaký termín lidem vyhovuje, jej připravili až na další z víkendů.

„Věřím, že časem si získá stejnou oblibu, jako zimní bazar,“ dodala Jaroslava Řezanková.