Růžena Štemberková totiž upozornila vedení města, že nežádá o peníze z fondů přeshraniční spolupráce. „Tyhle peníze byly za mého vedení odboru vždy využity,“ zkonstatovala. Jiřina Dolejšková okamžitě reagovala s tím, že se pokouší peníze získávat z každého programu, který je v nabídce. „Ve fondech přeshraniční spolupráce nebyla možnost čerpat na kulturu,“ ujišťoval starosta Martin Malý. U Růženy Štemberkové neuspěl.

Nic to ale nezměnilo na výtkách od ostatních zastupitelů, kteří jasně řekli, že chybějící koncepce cestovního ruchu vede k úbytku turistů ve městě, které se honosí titulem Historické město roku 2002. „Uvolněte peníze na masivní kampaň, která k nám turisty přivede zpátky,“ radila vedení města při pondělním jednání zastupitelů Růžena Štemberková a dodala: „Je fajn, že jsme historické město roku, ale v tom městě nikdo není. Pokud urychleně něco nezkusíme, lidi sem nedostaneme.“

Podle zastupitele Zsolta Kecskeméthyho (Nezávislí) městu chybí webový portál s jasnou nabídkou. „Lidé sem přijedou, okouknou náměstí a zase ujedou. Nutný je jakýkoliv nápad, který město zpropaguje,“ řekl.

Na jeho slova opět navázala Růžena Štemberková: „Vymýšlíme, jak na to od lesa, když můžeme jít po cestě. Nechápu, proč nezkusíme sociální sítě, ve kterých je momentálně největší síla.“

Bývalý dlouholetý starosta a dnes zastupitel za ODS Jan Bauer ujistil, že všichni vědí, že Prachatice jsou hezké město. „Cestovní ruch máme dobře nastartovaný, ale momentálně stagnuje a situace se pro Prachatice nevyvíjí dobře. Nečekejte na konec letošního roku, dělejte něco hned. Dejte oběma dámám, které jsou v současné době pověřeny řízením, kompetence, ať mohou začít konat,“ vyzval opět vedení prachatické radnice.

V souvislosti s tím ještě Růžena Štemberková upozornila na zašedlé cedule, které upozorňují návštěvníky hned při příjezdu do města. „Bilboardy máme inovované, vím, že tohle zabírá a staráme se o ně,“ ujistila Jiřina Dolejšková. Doplnila, že také s renovací dalších cedulí při příjezdu do města se počítá během následujících několika týdnů, stejně jako s renovací informačních tabulí, které provázejí městské naučné stezky jako je ta Svatopetrská. „Před nástupem jara jsme provedli kompletní revizi značení a v nejbližších dnech dojde na opravy,“ doplnila Jiřina Dolejšková.

Zastupitel Robert Zeman (Pro Prachatice) opět zopakoval myšlenku propagovat město v časopisech na palubách letadel. „Navrhoval jsem to již dříve. Připouštím, že je to dražší, ale zafungovat by to mohlo. Je přeci jasné, že reklama se musí zaplatit,“ přidal se do diskuze.