Tradičně se za zákazníky vydávají s pojízdnou prodejnou pracovníci Rybářství Nové Hrady. Podle ředitele Lubomíra Zvonaře se takto už dlouhé roky zásobuje část Českobudějovicka a Českokrumlovska. Od pátku už také naplno jede prodej na sádkách ve Štiptoni. Připraveno letos bylo pro zákazníky v hlavní sezoně zhruba 100 tun kapra a dalších druhů ryb. "Je to jako jiné roky," zmínil Lubomír Zvonař a doplnil, že export už mají Novohradští prodaný. Odbyt zajišťuje stálá klientela. Ve Štiptoni je jednotná cena za kilogram kapra 75 korun a šupináči, kteří jsou v nabídce, mají od dvou do čtyř kilo.

"Rozšířili jsme službu opracování ryb. Za lidový poplatek padesát korun zákazníkovi ryby, které si nakoupí na sádkách, naši zaměstnanci vykuchají, oškrabou a naporcují," uvedl Lubomír Zvonař s tím, že kvůli koronaviru je tento stánek stranou od přímého prodeje. Vedle kapra je v nabídce také amur nebo třeba tolstolobik pro ty, kteří si rybu udí.

Nápor v úterý

Podnik Blatenská ryba nachystal na podzimní prodej 450 tun šupináčů. "Kapr určitě vede, děláme 90% kapra," přibližuje produkci jednatel Blatenské ryby Jiří Bláha. Ve firmě ale pozorují, že mírně stoupá obliba amura. "Jsou lidé, kteří žádají amura," potvrzuje Jiří Bláha, že jsou takto vyhranění zákazníci a dodává, že rybu lze pořídit na sádkách také. Blatenská ryba staví od pondělí také stánky v Písku a Strakonicích a za I. třídu - do 2,5 kg váhy, zaplatí zákazník 81 korun. Výběr, kam patří těžší kusy, stojí 89 korun. "Myslím, že největší nápor bude v úterý," odhaduje Jiří Bláha, kdy se nejvíc šupináčů u pultů postěhuje z kádí do tašek. V Blatné také nabízejí n sádkách zpracování ryb, včetně filetů.

Problémy s odbytem kvůli koronaviru letos ve firmě pocítili v jarních měsících, kdy se zadrhl export do Německa, Rakouska či Francie. Teď se situace "srovnala". "Teď je to lepší. Myslím, že ryby vyprodáme," uvedl Jiří Bláha s doplněním, že firma má i zpracovnu, ve které může případné "pozůstalce" ze sádek využít v další výrobě.

Největší producent

Akciová společnost Rybářství Třeboň nabízí ze sádek kapry za 90 korun kilo, je to cena pro výběrové šupináče, tedy o váze od 1,9 kilogramu výš. Na sádkách v Mladé Vožici, Milevsku, Chlumu u Třeboně, Soběslavi nebo Šalounu u Lomnice nad Lužnicí pak zákazník zaplatí 75 korun za kilo kapra. Podle předsedy představenstva Josefa Malechy největší tuzemský producent ryb připravil pro podzimní prodej 2200 tun šupináčů. Za celý rok firma prodá zhruba 3200 tun. Produkci ovládá kapr z 80 procent, ale v nabídce jsou samozřejmě i ostatní druhy plovoucí v našich vodách.

"Ryby zpracováváme v Nemanicích a v Třeboni," upozorňuje Josef Malecha, že ryby nabízejí třeboňští rybáři přes sesterskou firmu Fishmarket také v opracované podobě. Jak letošní hospodářský výsledek ovlivní koronavir, to je podle šéfa třeboňských rybářů předčasné hodnotit. "Kvůli omezením v první vlně jsme měli výpadek řádově v desítkách milionů korun," říká Josef Malecha. "Za Rybářství Třeboň budeme sčítat škody až budeme mít uzavřený celý rok. Teď finišuje odbyt, ještě máme ryby na sádkách," dodal ohledně finančního pohledu na letošní rok Josef Malecha.

Cena zůstane

Jako průměrný rok na produkci hodnotí letošek v Rybářství Hluboká CZ. "Začátek jara byl nepříznivý," ohlíží se hlavní zootechnik Aleš Kříž a připojuje, že hlavním problémem bylo sucho a řada rybníků měla hladiny silně pod normálem. "Díky srážkám v červnu a červenci se produkce dohnala," dodává však Aleš Kříž. Jako v jiných podnicích i v Hluboké nad Vltavou ovlivnil odbyt koronavir, hlavně byly potíže s odbytem v zahraničí. "Velkou část výroby exportujeme. Jedna třetina se prodává doma, hlavní podíl mají Vánoce," přibližuje hlubockou praxi Aleš Kříž s tím, že při jarním výpadku se část ryb musela nechat do podzimního prodeje a částečně se musela upravit cena. Firma ale zpravidla neprodává "do dna". I teď si nechává jako každý rok rezervu na jarní prodej.

Prim hraje na Hluboké samozřejmě také kapr, ale vedle nabídky štiky, candáta či sumce, čímž se snaží i během roku vyjít vstříc zákazníkům, pozorují pod slavným zámkem nárůst zájmu o amura. "Každá ryba má svoji chuť," zdůrazňuje Aleš Kříž a připojuje, že u amura se v poslední době navyšuje výroba. Má to ale své limity, protože amur se živí rostlinami při břehu, a tak je možný rozsah jeho obsádky v rybníku vždy omezen. I sám Aleš Kříž má ale amura v oblibě jako maso vhodné pro salát. "Je to trošku jiný druh než kapr, má jinou strukturu masa," vysvětluje Aleš Kříž.

Pro letošní rok bude na Hluboké na sádkách cena 75 korun za kilo kapra I. třídy i výběru, tedy za ryby od váhy 1,9 kilogramu. "Vždycky, každý rok, se upravuje cena na výlovy. Letos zůstane i na Vánoce," říká k tomu Aleš Kříž. Na sádkách hlubočtí rybáři nabídnou ve zvláštním stánku i oškrabání nebo vykuchání ryb.

Na Balkán

Plný sortiment včetně filetů nabídne zájemcům i podnik Lesy a rybníky města Českých Budějovic v prodejně v Haškově ulici. Podle Pavla Oberreitera, vedoucího rybničního hospodářství firmy, pak budou i stánky na Lannovce, v Pražské třídě u Družby nebo na sídlišti Šumava. "Letos nestavíme náměstí," upozorňuje Pavel Oberreiter, že kvůli zrušeným trhům se nebudou prodávat před radnicí ani šupináči. Rok hodnotí budějovičtí rybáři jako průměrný, podle Pavla Oberreitera díky tomu, že zavčas "přišla" voda v podobě dešťových srážek. Prodejní cena bude 89 korun za kilo kapra od 2,5 kilogramu váhy. "Držíme už několik let stejnou cenu," dodává Pavel Oberreiter.

Letos zůstane městským rybářům možná více ryb na prodej po Novém roce než v jiných letech, ale každý den nyní najíždějí kamiony, takže o odbyt obavy nemají. "Jako vloni máme uchovanou část ryb pro export na Balkán, kde pravoslavní věřící slaví později než my," připojuje Pavel Oberreiter s tím, že vloni se třeba kamion nakládal pro Balkán na Štěpána.

Poprvé u kapličky

Mnohé stánky se najdou i na malých vsích. Ve Strážkovicích už v neděli nabízeli členové rybářského sdružení ryby u kapličky na křižovatce silnic na Trhové Sviny a na Třeboň. "Letos je to poprvé. Když to půjde, chtěli bychom prodávat i v příštích letech," zmínili usměvaví mužové ze stánku, kde na zvláštním pultu nabízeli i oškrabání či vykuchání kapra.