Ulice je v současné chvíli v prozatimním užívání, ke kolaludaci dojde letos na jaře. O rekonstrukci ulice se ve Vimperku mluví od roku 2012, a to hlavně z důvodu nutnosti oprav vodovodních a kanalizačních sítí. O tři roky později vznikla studie, kterou mohli a připomínkovali obyvatelé Vimperka. V roce 2017 pak vznikla projektová dokumentace a o rok později Vimperští vybrali dodavatelskou firmu. S opravami se začalo v roce 2020, kdy byl opraven úsek od Fišerky po budovu Správy Národního parku Šumava a v roce 2021 pak od Správy NP Šumava po hotel Zlatá hvězda. Na opravu ulice se Vimperským podařilo získat dotační peníze, a to v obou letech stavby. Před dvěma lety to bylo 5 milionů korun od ministerstva pro místní rozvoj a o rok později pak 3 miliony korun z Krajského investičního fondu.

Nová prachatická knihovna podle studie Jakuba a Matěje Nepustilových.
Přestavba hasičské zbrojnice na knihovnu je zase ve hře. Pokud budou dotace

Zadáním Vimperských bylo především zpomalení dopravy v ulici 1. máje. Proto jsou tam vybudovány tři retardéry, u Cihelny, u Hamajdy a u hotelu Zlatá hvězda. Zároveň došlo k opravě chodníku pod knihovnou a vstupu do Základní školy TGM. Zídka u školy ale byla bez základů, proto její dokončení město plánuje až na letošní rok. V okolí školy je na silnici i chodnících jsou kostky a podle slov starostky Jaroslavy Martanové je tam tento materiál zcela záměrně, protože v případě havárie sítí se dají rozebrat a zase bez větších zásahů vrátit zpátky.

Opravy v ulici 1. máje ale u hotelu Zlatá hvězda nekončí. Město už má vybrané architekty a zhotovitele projektu na část od hotelu Zlatá hvězda po náměstí U Jelena. To je úkol pro rok 2022. Pokud se projekt se letos podaří dodělat, chtělo by město zahájit stavbu právě z náměstí U Jelena po objekt pošty, hlavně sítě, chodníky a silnice naproti Domu služeb, kde je kanalizace v havarijním stavu.