Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 6. dubna, se ohlédneme za historií běžeckého lyžování v Prachaticích!

Klasické lyžování patří k tradičním sportovním disciplínám na Prachaticku. Samotné Prachatice sice v tuto chvíli žádný závodní tým nemají, ale lyžovalo se zde již o První světové války.

Rok 2018 - takzvaný osmičkový rok

Události v letech 1918, 1938, 1948 či 1968 patří neodmyslitelně k významným milníkům naší historie. Od vzniku republiky tomu bude v říjnu 2018 přesně 100 let!

Kdo by odolal prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou. Jak lidé před sto lety vítali vznik Československa, jaký byl spolkový život, ale i důležité mezníky v uplynulých sto letech ve vašich městech a obcích. To vše budete nacházet každý pátek na stránkách vašeho tištěného regionálního Deníku.

Příští pátek (13. 4.2018) naleznete v tištěném Prachatickém deníku historické snímky z historie prachatických škol a školek.