Zastupitelům tak předložily na základě jejich požadavků hodnocení loňské a předloňské turistické sezony ve městě. „Abych mohla předložit koncepci, potřebuji více času. Oslovila jsem organizace, setkáme se, a koncepci vytvoříme,“ ujistila Jiřina Dolejšková a zhodnotila, že Prachatice jsou vlastně tranzitním místem pro turisty mířící na Šumavu.

Předložený dokument si podle svých slov důkladně prostudoval zastupitel Jan Bauer (ODS). „Dámy, to, co jste předložily, je sto let zpátky. Držím vám palec, protože se tu prakticky nic neděje a vy to ještě píšete,“ zhodnotil s dovětkem, že na vině je především vedení města a to, že jak odbor města, tak i kulturní a informační služby jsou bez řádného vedení. Už na lednovém jednání totiž Jan Bauer vyzýval vedení města, aby zastupující vedoucí do funkce oficiálně jmenovalo.

Zastupitelka a také bývalá vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Růžena Štemberková (KDU-ČSL) vedení města a odboru pro změnu vytkla, že nevyužívá možnosti grantů z fondů pro přeshraniční spolupráci. Proti tomu se ovšem starosta Martin Malý ohradil.