Už vloni vedení města podepsalo smlouvu s českobudějovickou realitní kanceláří, která chtěla investora najít. Převzala tak od města několikaletou štafetu, kdy byla radnice v tomto ohledu neúspěšná. Jenže ani společnost, která měla termín do konce letošního února, úspěšná nebyla. „Oslovili jsme několik společností, vedli jednání, ale zájem je nulový," potvrdil předseda představenstva realitní kanceláře Pavel Crha.
„My se snažíme získat investora několik let, ale obvykle narážíme na to, že v Netolicích je prý malá kupní síla," vysvětlil starosta Oldřich Petrášek ještě před tím, než tuto snahu převzala na základě smlouvy zmíněná společnost.
Pavel Crha včera uvedl, že s netolickou radnicí chtějí v nejbližší době jednat o tom, zda se mají snažit hledat i nadále.
Výstavba supermarketu není v Netolicích úplně vyjasněná otázka. Někteří obyvatelé a podnikatelé se obávají, že by to mohlo být pro drobné živnostníky likvidační.
Zastupitelka Dana Mužíková ještě před tím, než se město rozhodlo s realitní kanceláří podepsat smlouvu, uvedla, že nevidí v současné síti prodejen, které ve městě jsou, problém. „Mě vyhovuje síť, která tu je," řekla.
„Myslím, že úplně nutně Netolice řetězec nepotřebují," přiklonil se k tomuto názoru Bohumil Řepa, který v Netolicích v minulosti podnikal.
Zatím se zdá, že se ale živnostníci nemají čeho obávat a vytipovaná lokalita Na Benýdkově zůstane prázdná.