Píše se v oficiálním prohlášení po čtvrteční schůzce s vedením radnice a zástupci petentů, kteří požadovali zachovat stromy na lázních. Především pak dub pyramidální. „Nechtěli jsme zasáhnout do prostoru proti vůli obyvatel Prachatic, i přesto, že nejsou účastníky stavebního řízení. Na rovinu ale říkám, že nejde o kompromis, nýbrž o ústupek,“ řekl ke změně projektový manažer ze společnosti StavArt, s. r. o., Jan Hesoun.
Novou možnost kvituje prachatický místostarosta Robert Zeman s povděkem. „Je dobré, že se našlo řešení. Investor i projektant měli vůli a našli způsob. Myslím, že taková komunikace rozhodně pomůže při řešení dalších problémů, které mohou nastat v době, kdy se začne stavět,“ řekl Zeman.
Nově navržené řešení navíc počítá s tím, že vykáceno bude ještě méně stromů, než projektanti slíbili při posledním jednání v Radničním sále. „Původně jsme počítali s tím, že vykácíme čtyřiadvacet stromů. Na veřejné jednání jsme šli s tím, že to bude stromů osmnáct včetně dubu pyramidálního. Nyní chceme porazit šestnáct stromů bez dubu,“ upřesnil Jan Hesoun.
„Zástupci signatářů a sympatizantů petice jsou velmi příjemně překvapeni přístupem a vstřícností Resortu sv. Markéty, který se po třech měsících společných jednání rozhodl ke změně projektu tak, aby dub pyramidální zůstal zachován,“ řekla pro Deník iniciátorka petice za zachování stromů na Lázních sv. Markéty Jana Mühlsteinová s tím, že ke změně projektu došlo po důkladném prostudování situace a vyargumentování pohledů obou stran. Pod petici se podepsalo 300 občanů Prachatic a stali se prostřednictvím vyjednávacího týmu neformálními účastníky jednání.
„Změna projektu nepřináší ve svém důsledku navýšení nákladů na výstavbu ani o jedinou korunu,“ zdůraznila a dodala: „Považujeme za samozřejmé dále informovat nejen sympatizanty petice o dalším dění kolem dubu či zeleně na Lázních sv. Markéty.
Jan Hesoun zdůvodnil, proč Resort sv. Markéty zahájí provoz až na jaře roku 2014. „Zařízení takového typu není možné podle odborníků v cestovním ruchu z marketingového hlediska uvádět do provozu jindy než na začátku turistické sezony,“ uzavřel.