Širší silnice

Bude to nad Americkou zatáčkou. „Projekt na rozšíření je hotový, vybrali jsme už i zhotovitele. Ještě v zimě, po novém roce, se začne v některých úsecích kácet. A hotovo by mělo být v létě,“ uvedl k plánovanému rozšíření silnice jihočeský hejtman Martin Kuba. Na vozovce s výrazným stoupáním stoupací pruhy, které by umožnily bezpečně předjet pomalu jedoucí nákladní auta, chybí. To často vede k riskantnímu předjíždění a dopravním nehodám. Za posledních 14 let jich podle informací prachatického městského úřadu bylo 141, z toho dvě s fatálními následky a 11 s těžkým zraněním.

Stoupací pruhy by měly být hotové v létě 2024.
Na stoupací pruhy na Libínské Sedlo padne přes šedesát milionů. Začalo se kácet

Jihočeský kraj dokončuje výběrové řízení na zhotovitele, nejvýhodnější nabídku podala firma Strabag a.s. s cenou 64,7 mil Kč, která je výrazně nižší než předpokládaný odhad projektanta, který kalkuloval s rozpočtem okolo 100 mil Kč.

Bezpečnostní audit na silnici z Prachatic na Libínské Sedlo určil dvě místa, kde by měla být vozovka širší. V jednom případě ale nedošlo k domluvě s majitelem pozemku. V místě, kde se zjara začne stavět byly pozemky města Prachatice, které je Jihočeskému kraji poskytlo.

Terasy k odpočinku

Na sklonku loňského roku se město Vimperk pustilo do rekonstrukce Pivovarských teras. Nápad na jejich využití jako odpočinkové zóny a prostoru pro pořádání kulturních a společenských akcí.ve městě vzešel z participativního rozpočtu.

Architektonický návrh ukazuje, jak budou vimperské Pivovarské terasy vypadat příští rok na podzim. Výhled na zámek je okouzlující.Architektonický návrh ukazuje, jak budou vimperské Pivovarské terasy vypadat příští rok na podzim. Výhled na zámek je okouzlující.Zdroj: www.steineramalikova

Architektonický návrh ukazuje, jak by v budoucnu mohly vypadat vimperské Pivovarské terasy. Výhled na zámek je okouzlující.
Oprava vimperských Pivovarských teras začala, hotovo bude za rok

Vedení města Vimperk spojilo síly s bavorským partnerským městem Freyung a podařilo se na rekonstrukci Pivovarských teras získat dotaci. A tak Vimperští z rozpočtu zaplatí „jen“ 15 % z celkových nákladů ve výši 25,7 milionu korun. Součástí projektu je vybudování veřejných toalet s celoročním provozem, které ve městě chybí.

Vimperští plánují, že opravené Pivovarské terasy začnou využít na konci letošního listopadu.