Poslední školou, která změnila venkovní vzhled po zateplení a výměně oken, je Základní škola Zlatá stezka 387. Jejím zřizovatelem je sice Jihočeský kraj, nicméně školní objekt je v majetku města Prachatice. „Jsem si vědoma, že sice nejsme školou města, ale to jako svou školu bere. A to je pro nás moc důležité, žáci naší školy jsou žáky z tohoto města, případně z okolních obcí. Být součástí města je pro nás, jako školské zařízení důležité," ocenila přístup města k opravě školy její ředitelka Miroslava Kunešová.


Město Prachatice v letošním roce dokončilo rozsáhlé rekonstrukce dvou základních škol v ulicích Národní a Zlatá Stezka. „Navíc je potřeba připočítat i rekonstrukce všech pracovišť naší mateřské školy v uplynulých čtyřech letech. Takže zateplením této základní školy jsme ve velkých investicích do budov školských zařízení u konce. Nicméně investice téměř šedesát milionů v jediném roce je skutečně rekordní," poznamenal starosta Prachatic Martin Malý.


Podle jeho slov ale město s investicemi do školských zařízení rozhodně nekončí. „Už nyní víme o potřebě rekonstruovat v některých školách sociální zařízení, případně elektroinstalace. Budeme se opět snažit získat na opravy dotace," dodal.