Podle slov Martina Kalouse, vedoucího vimperského odboru hospodářského a bytového, město aktuálně nechává zpracovat projekt na výstavbu nových bytů. „Jejich přesný počet a velikost určí až projekt, ale předpokládáme, že by tu vzniklo až třicet bytů. V letošním roce realizaci určitě nestihneme, ale do výstavby se pustit chceme,“ potvrdil. Výstavbu ulehčí to, že se jedná o prostory, které k bydlení v podstatě sloužily.

Už v minulosti využilo město prostory bývalého dívčího internátu na přestavbu na byty. Ty následně pronajalo místní firmě, která tu ubytovává své zaměstnance.

Budovu Lesnické školy koupilo město v roce 2011 a předpoklad je, že přestavba další její části vyjde na více než dvacet milionů korun.

Prachatičtí bytovou situaci také řeší. Ti pro změnu zrekonstruují prostory bývalé ubytovny v Krumlovské ulici. I tady vznikne 34 bytů, které následně nabídnou zájemcům.

Město Vimperk má aktuálně v nabídce pouze pět volných bytů.
Prachatičtí aktuálně nemají v nabídce žádné volné byty, jejich seznam se aktualizuje a bude již tradičně zveřejněn na webových stránkách města.