Studentek a studentů, kteří do města za vzděláváním dojíždějí, je i letos dost.


„Z pedagogické školy je v domově ubytováno sto sedmdesát sedm studentů, z Vyšší odborné školy pak dalších osmnáct," uvedl k aktuálním číslům ředitel školy Antonín Krejsa.


Podle jeho slov je tak kapacita domova dostatečně využívána. „Celkem je kapacita dvě stě čtyřicet lůžek, my máme obsazenou většinu. V praxi to funguje tak, že pokud potřebují i jiné školy ve městě umístit do domova některé studenty, není to problém," poznamenal.
Na domově v centru města, který se nachází doslova jen pár kroků od budovy školy, tak studenti ubytováni nejsou. „Tam jsme je naposledy ubytovávali v roce 2008," dodal ředitel.


V budově internátu je i jídelna, která slouží nejen studentům z pedagogické školy, ale například i žákům z gymnázia.


Zhruba dvě hodiny denně si ušetří studentka pedagogické školy Veronika Kalová díky tomu, že bydlí v domově mládeže. „Jsem ze Strakonic, takže bych musela každý den strávit v autobuse hodinu ráno a hodinu odpoledne. Proto jsem už druhým rokem na internátu," vysvětlila Veronika Kalová.


Předpokládá, že ve vyšším ročníku by si případně v Prachaticích našla i podnájem. „Byly bychom na něm s holkama. Zatím ale zůstanu na internátu," doplnila.