Jak z názvu našeho centra vyplývá, přijít k nám můžete získat nejrůznější informace z vybraných oblastí. Namátkou lze jmenovat například: vzdělání (v ČR i zahraničí), práce (v ČR, zahraničí, brigády), volný čas, cestování, zdraví. Informace však můžete získat i například o programu EU „Mládež v akci“, v rámci kterého lze absolvovat dobrovolnou službu či výměnný pobyt v rámci zemí EU.
Informace jsou přehledně uspořádány v šanonech, které obsahují základní elektronické katalogy, letáky a propagační materiály.
Důležitým zdrojem pro hledání informací je pak volně dostupný internet. Pracovník centra vám pak ochotně pomůže při vyhledání potřebných informací. Veškeré informační služby jsou naším centrem poskytovány bezplatně.
Informační centrum pro mládež pak poskytuje i doplňkové služby, které jsou poskytovány za minimální náklady. Sem patří internet, kopírování, skenování, psaní na PC, tisk, kroužková vazba, laminování.
V nejbližších dnech pak bude možné zakoupit si zde vstupenky na divadelní představení, koncerty apod., a to ze systému Ticketportal, Tiket Art či systému Jihočeského divadla – ČB systém. Mimo jiné připravujeme připojení informačního centra na evropskou informační síť pro mládež – EURODESK.
Informační centrum pro mládež Prachatice bylo otevřeno v červnu loňského roku, od té doby pak uspokojilo 947 klientů.
Chcete patřit mezi ně? Máte zájem o nějaké z našich služeb? Potřebujete se dozvědět potřebné informace a nevíte, kde hledat? Nebojte se nás kontaktovat.
Využít můžete osobní návštěvu na adrese Zlatá stezka 145, a to každý den od pondělí do pátku v čase od 10 do 17 hodin, případně můžete využít e–mail: icmpt@centrum.cz, telefon: 388 424 196, mobil 723 123 093, skype: icmpt1 nebo se podívat na naše stránky www.oskrebul.cz/icm.