„Nakonec jsme se do rekonstrukce domu se čtyřmi byty a prostory pro Českou poštu pustili za peníze z našeho rozpočtu. Oprava byla více než nutná, byty byly ve velmi špatném stavu,“ zkonstatovala husinecká starostka s tím, že je město bylo projektově připraveno také na stavbu nových bytových jednotek ve dvoře historického domu. Od toho ale vedení Husince raději raději upustilo. „Bez cizích peněz nejme schopni tak náročnou stavbu financovat,“ zdůvodnila husinecká starostka.

I tak kompletní rekonstrukce památky vyjde městských rozpočet na třináct milionů korun. Stavební firma se do oprav pustila na konci října a hotovo by měla mít během příštího roku. Kromě interiérů včetně všech rozvodů, výměny oken, nové střechy a stavebních úprav průjezdu do dvora objektu se změní také vzhled jeho čelní fasády z náměstí. „Přibude samostatný vchod na poštu,“ upřesnila Ludmila Pánková. Jeden samostatný vchod do nebytových prostorů v přízemí domu kdysi býval a Husinečtí tak objektu vrátí původní podobu.

V lyžařském areálu na Kvildě je po víkendovém sněžení zhruba deset centimetrů přírodního sněhu. Teplota kolem nuly (včera ve 14 hodin bylo 0,5 °C) ale zatím nedovolí spustit sněhová děla a odstartovat provoz areálu.
Na Šumavě nasněžilo, lyžovat se zatím ale nedá

Česká pošta po dobu oprav sídlí v náhradních prostorách městského úřadu. Nájemníkům město poskytlo náhradní bydlení s tím, že se po opravě mohou zase vrátit. V domě byly a zase budou dva byty o velikosti dva plus jedna. Z bytů až dosud označovaných jako jedna plus jedna budou nově garsonky.