Ludmila Pánková (ANO 2011) je jasným kandidátem na starostku Husince. Také se jí s velkou pravděpodobností stane. ANO v Husinci posílilo natolik, že má z patnáctičlenného zastupitelstva většinu osmi hlasů.

ANO 2011 49,55 %  - 8 mandátů
KDU-ČSL 27,35 % - 4 mandáty
SNK ED a Nezávislí 23,09 % - 3 mandáty

„Mám radost, že nám lidé věří. Přiznám se ale, že před volbami jsem zčásti vyklidila stůl,“ zhodnotila staronová starostka Ludmila Pánková. Kandidát na místostarostu bude znám v neděli večer.

Koalice v Husinci není nutná. „U nás je to o lidech a už z minula víme, co je reálné a co chceme dotáhnout do konce. Prioritou je pro nás všechny obchvat města,“ upřesnila. Neskrývá radost, že v zastupitelstvu jsou zastoupeni lidé různých profesí. „Jediné, co mě mrzí, že se nedostal hrázný Bedřich Křivánek, kdybych mohla, zvolila bych si ho zpátky,“ doplnila s úsměvem Ludmila Pánková.

Vyvrací spekulace o tom, že by chtěla Husinec opustit. „Můj nový partner má v Husinci trvalé bydliště a rozhodně se nikam stěhovat nebudeme,“ ujistila s tím, že kdyby to tak bylo, nešla by do voleb jako kandidát na starostu.